dnes
Sobota - polojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
23°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Pražské ženy v akci: jedné unesli marťani manžela, žhářku prozradil ohořelý zapalovač
Žena tvrdila, že jí unesli manžela mimozemšťané. Ilustrační foto: sxc.hu

Pražské ženy v akci: jedné unesli marťani manžela, žhářku prozradil ohořelý zapalovač

V sobotu krátce po půl jedné ráno strážníci z Prahy 11 přijali oznámení, že na křižovatce ulic Tatarkova a Stříbrského se má podezřelá osoba pohybovat kolem zaparkovaných vozidel. Hlídka byla na místě za pět minut a opravdu na místě našla ženu, která uvedla, že neví, jak se jmenuje, kdy se narodila, ani kde bydlí.

„Dál řekla, že hledá manžela, který se za nedalekým keřem propadl do země a unesli jej marťani. Pak začala být velmi neklidná a rozrušená, proto strážníci přivolali záchranku, která ženu rozrušila ještě víc a vykřikovala na celé spící Jižní město, že hledá manžela,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák. Žena byla hospitalizovaná v nemocnici.

Nezvykle ohořelý zapalovač

V pondělí hodinu po půlnoci přijali strážníci z Prahy 14 oznámení, že v ulici Libuňská hoří kovový kontejner na papír. Hlídka na místě požár uhasila vodou, která byla v kaluži. V tu chvíli procházela kolem nich nervózní žena.

O půl hodiny později hlídka strážníků uviděla hořící roh dřevěného stánku, který strážníci uhasili vlastním hasicím přístrojem. I nedaleko tohoto stánku se žena nacházela. O další půlhodinu později spatřili hořící bambusovou výplň plotu, kterou také uhasili a pátrali po možném pachateli.

„Když kolem procházela již zmíněná žena i u třetího hořícího objektu, strážníci si všimli, že si připaluje cigaretu zapalovačem nezvykle ohořelým, proto ji pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali Policii ČR k dalšímu šetření,“ vysvětlil Jan Čihák.

Ubrečená zmatená žena

V sobotu krátce po jedenácté hodině večer zpozoroval operátor městského kamerového sytému z Prahy 5 na křižovatce ulic Nádražní a Na Bělidle ubrečenou zmatenou ženu a vyslal na místo hlídku strážníků.

Žena řekla, že netuší, kde je. Když strážníci kontrolovali, zda není v evidenci hledaných a pohřešovaných osob, zjistili, že je skutečně celostátně hledanou Policií ČR.


Hasiči a chemici zasahovali u požáru sodíku v základní škole

Včera v 16:37

U menšího požáru sodíku v nádobě v základní škole v Pernerově ulici v Praze 8 zasahovali pražští hasiči dnes ve 12:22. Před příjezdem jednotek se z budovy školy evakuovalo 100 dětí a 22 zaměstnanců školy.

Doufám, že to nebude někde na sociálních sítích?! Anebo víte co, pošlete to tam, ať se lidi pobaví

Včera v 10:19

V rámci noční směny se hlídce strážníků z Prahy 1 v ulici Templová naskytl zajímavý pohled. Z kanálu trčely nohy mladého muže, kterého se z něj pokoušel vytáhnout jiný mladík. Byl však tak opilý, že nebyl schopen ani pořádně sám stát, natož kamarádovi z kanálu...

U požáru nahrávacího studia zasahovaly tři jednotky hasičů

17. dubna 2018 v 18:37

Dnes od 12:16 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v suterénu nahrávacího studia v ulici Nepravidelná v Praze 15. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Pomocí přetlakové ventilace odvětrávali prostor sklepa a chodby domu.

Cizinec poškrábal lak u šesti aut

16. dubna 2018 v 17:17

Pražští strážníci zadrželi cizince, který poškrábal lak na šesti zaparkovaných vozidlech. V neděli večer přijali strážníci z Prahy 4 oznámení, že v ulici Na Vítězné pláni poškodil neznámý muž okrasný truhlík na květiny.

Požár v kanceláři v Praze 1

15. dubna 2018 ve 20:41

Dnes od 17:07 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v kanceláři administrativní budovy na Senovážném náměstí v Praze 1. Hořelo vybavení kanceláře a část dřevěné podlahy na ploše 2×2 metry.

Další články
Nahoru