dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Pražské zastupitelstvo schválilo návrh třetí městské části na vyškrtnutí dvou kasin z obecně závazné vyhlášky

Rada městské části Praha 3 požadovala vyjmout dvě místa z obecně závazné vyhlášky Hl. m. Prahy, kterou se mění vyhláška č. 10/2013 Sb., stanovující místa a čas na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry a kterou se stanoví opatření k omezení jejich propagace. Zastupitelstvo hl. m. Prahy (ZHMP) schválilo návrh Prahy 3 a zrušilo dvě kasina na adresách Seifertova 465/15 a Koněvova 2153/227.

V Praze 3 byly od roku 2013 zrušeny všechny herny a bylo povoleno pouze sedm legálních kasin. Na základě doporučení bezpečnostního grémia Rady městské části (RMČ) Praha 3 schválila omezení tohoto počtu na pět.  Bylo zjištěno, že dvě kasina na adresách Seifertova 465/15 a Koněvova 2153/227 neprovozují takzvanou „živou hru“ a současně byl na těchto dvou místech policií zaznamenán zvýšený počet zásahů.

Na základě usnesení RMČ podala starostka Vladislava Hujová na jednání ZHMP návrh na vyjmutí těchto dvou kasin z přílohy obecně závazné vyhlášky a zastupitelé tento návrh akceptovali.

Vladislava Hujová k tomu uvádí: „Návrh magistrátního zastupitele pana Manharta (TOP 09), který byl schválen Zastupitelstvem hl. m. Prahy a ruší všechny herny kromě kasin, byl inspirován i naší městskou částí, kde máme tento systém v platnosti již od roku 2013. Nicméně pokud kasina neprovozují živou hru a neplní podmínky bezpečného provozu, je namístě rozhodnout o jejich vyjmutí z vyhlášky. To se stalo u dvou z původních sedmi, která byla doposud v provozu na Praze 3. Zůstává tedy pouze pět adres, na kterých mohou kasina legálně fungovat a ve správním řízení ministerstvo financí zruší dvě nepovolená kasina.“

Zrušení kasin je v kompetenci Ministerstva financí. I když bude novela vyhlášky v platnosti od 1. ledna 2016, k ukončení provozu dojde až po skončení správního řízení. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru