dnes
Sobota - jasno
31°C
zítra
Neděle - jasno
31°C
pozítří
Pondělí - bourky
29°C
Pražské zastupitele bude při jednání oddělovat plexisklo
Jednací sál pražského zastupitelstva čekají úpravy. Foto: archiv

Pražské zastupitele bude při jednání oddělovat plexisklo

Pražský magistrát nechá kvůli koronaviru upravit zastupitelský sál. Všechna křesla budou od sebe oddělena plexisklem. Úpravu chystá úřad už na příští zasedání zastupitelů ve čtvrtek 24. května od 8:30 hodin.

„Připravujeme úpravu velké zasedací síně zastupitelstva a její vybavení plexiskly. Každý jednací stůl bude vybaven plexisklem tak, aby od sebe oddělil nejen okolí, ale také oba vedle sebe sedící," uvedl Hofman. Opatření bude platit také pro zasedání magistrátních výborů a další akce konané v sále.

Budova Nové radnice na Mariánském náměstí zůstává až do odvolání pro veřejnost uzavřena. Úřad se lidem uzavřel v březnu. „Pokud se v budově konají výbory či jiná zasedání, vstup občanů či dalších hostů má v tuto chvíli na starosti předseda, tajemník či další členové daného orgánu, například výboru," uvedl Hofman.

Kvůli pandemii úřad vše vyřizuje výhradně na přepážkách, pracoviště vybavil dezinfekcí a zaměstnanci na přepážkách mají ochranné prostředky. V budovách platí omezený režim nebo jsou pro veřejnost uzavřeny.

Nová radnice má otevřený pouze služební vchod, kde je termokamera, která snímá teplotu příchozích. Pražanům magistrát nadále doporučuje, aby na úřad chodili jen v nejnutnějších případech a své záležitosti řešili telefonicky, elektronicky či písemně.

Prvním nakaženým covid-19 byl zaměstnanec z jednoho z odborů správy majetku. Odbor byl uzavřen a dezinfikován. Následně se nákaza objevila také mezi zaměstnanci odboru územního rozvoje.


Na radnici Prahy 2 s roušku

5. srpna 2020 v 09:53

Povinná ochrana úst a nosu zůstává ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Další články
Nahoru