dnes
Pátek - obcasny-dest
19°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Pražské zastupitele bude při jednání oddělovat plexisklo
Jednací sál pražského zastupitelstva čekají úpravy. Foto: archiv

Pražské zastupitele bude při jednání oddělovat plexisklo

Pražský magistrát nechá kvůli koronaviru upravit zastupitelský sál. Všechna křesla budou od sebe oddělena plexisklem. Úpravu chystá úřad už na příští zasedání zastupitelů ve čtvrtek 24. května od 8:30 hodin.

„Připravujeme úpravu velké zasedací síně zastupitelstva a její vybavení plexiskly. Každý jednací stůl bude vybaven plexisklem tak, aby od sebe oddělil nejen okolí, ale také oba vedle sebe sedící," uvedl Hofman. Opatření bude platit také pro zasedání magistrátních výborů a další akce konané v sále.

Budova Nové radnice na Mariánském náměstí zůstává až do odvolání pro veřejnost uzavřena. Úřad se lidem uzavřel v březnu. „Pokud se v budově konají výbory či jiná zasedání, vstup občanů či dalších hostů má v tuto chvíli na starosti předseda, tajemník či další členové daného orgánu, například výboru," uvedl Hofman.

Kvůli pandemii úřad vše vyřizuje výhradně na přepážkách, pracoviště vybavil dezinfekcí a zaměstnanci na přepážkách mají ochranné prostředky. V budovách platí omezený režim nebo jsou pro veřejnost uzavřeny.

Nová radnice má otevřený pouze služební vchod, kde je termokamera, která snímá teplotu příchozích. Pražanům magistrát nadále doporučuje, aby na úřad chodili jen v nejnutnějších případech a své záležitosti řešili telefonicky, elektronicky či písemně.

Prvním nakaženým covid-19 byl zaměstnanec z jednoho z odborů správy majetku. Odbor byl uzavřen a dezinfikován. Následně se nákaza objevila také mezi zaměstnanci odboru územního rozvoje.


Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

2. června 2020 v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

2. června 2020 v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

27. května 2020 v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Další články
Nahoru