dnes
Neděle - zatazeno
-1°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - jasno
3°C
Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem
Kamion záchranné služby Golem. Foto: CHmee2 / Wikimedia Commons

Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem

V souvislosti s oslavami příchodu Nového roku posílí pražská záchranná služba na Silvestra svůj provoz. V tradičně rušném centru metropole bude rozmístěno více zdravotnických posádek a přímo na Václavském náměstí záchranáři zaparkují takzvaného Golema, tedy kamion pro řešení hromadných neštěstí.

Noční služba na Silvestra a navazující první lednový den jsou pro operátorky, záchranáře, řidiče a lékaře pražské záchranky nejvytíženější směnou celého roku. „Počet řešených případů se pravidelně blíží 500 za 24 hodin," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Především nadměrná konzumace alkoholu vede každoročně v Praze na Silvestra k závažným zdravotním obtížím a je příčinou úrazů, které mohou mít celoživotní až fatální následky. „Častou příčinou zranění je také chybná manipulace se zábavní pyrotechnikou," upozornila mluvčí.

Kvůli zvýšenému riziku proto záchranáři na Silvestra odpoledne přivezou na Václavské náměstí kamion určený pro hromadná neštěstí s přibližně 15 zdravotníky. „Dále bude v oblasti Václavského náměstí rozmístěno pět zdravotnických posádek, z toho jedna lékařská," uvedla Poštová.

Také na Staroměstském náměstí a v jeho okolí budou na Silvestra mimořádně umístěny čtyři posádky rychlé zdravotnické pomoci. Provoz posílí i dvě posádky záchranářů, které budou k pacientům vyrážet z výjezdových základen.

„V pražských ulicích bude více záchranářských posádek i během Nového roku při tradičním ohňostroji," ujistila mluvčí. Provoz záchranka posílí především v okolí míst, kde lze očekávat vysoký počet diváků, jako jsou nábřeží či mosty přes Vltavu.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

Včera v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru