dnes
Neděle - oblacno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem
Kamion záchranné služby Golem. Foto: CHmee2 / Wikimedia Commons

Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem

V souvislosti s oslavami příchodu Nového roku posílí pražská záchranná služba na Silvestra svůj provoz. V tradičně rušném centru metropole bude rozmístěno více zdravotnických posádek a přímo na Václavském náměstí záchranáři zaparkují takzvaného Golema, tedy kamion pro řešení hromadných neštěstí.

Noční služba na Silvestra a navazující první lednový den jsou pro operátorky, záchranáře, řidiče a lékaře pražské záchranky nejvytíženější směnou celého roku. „Počet řešených případů se pravidelně blíží 500 za 24 hodin," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Především nadměrná konzumace alkoholu vede každoročně v Praze na Silvestra k závažným zdravotním obtížím a je příčinou úrazů, které mohou mít celoživotní až fatální následky. „Častou příčinou zranění je také chybná manipulace se zábavní pyrotechnikou," upozornila mluvčí.

Kvůli zvýšenému riziku proto záchranáři na Silvestra odpoledne přivezou na Václavské náměstí kamion určený pro hromadná neštěstí s přibližně 15 zdravotníky. „Dále bude v oblasti Václavského náměstí rozmístěno pět zdravotnických posádek, z toho jedna lékařská," uvedla Poštová.

Také na Staroměstském náměstí a v jeho okolí budou na Silvestra mimořádně umístěny čtyři posádky rychlé zdravotnické pomoci. Provoz posílí i dvě posádky záchranářů, které budou k pacientům vyrážet z výjezdových základen.

„V pražských ulicích bude více záchranářských posádek i během Nového roku při tradičním ohňostroji," ujistila mluvčí. Provoz záchranka posílí především v okolí míst, kde lze očekávat vysoký počet diváků, jako jsou nábřeží či mosty přes Vltavu.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru