dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - zatazeno
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem
Kamion záchranné služby Golem. Foto: CHmee2 / Wikimedia Commons

Pražské záchrance bude na Silvestra s úrazy pomáhat i Golem

V souvislosti s oslavami příchodu Nového roku posílí pražská záchranná služba na Silvestra svůj provoz. V tradičně rušném centru metropole bude rozmístěno více zdravotnických posádek a přímo na Václavském náměstí záchranáři zaparkují takzvaného Golema, tedy kamion pro řešení hromadných neštěstí.

Noční služba na Silvestra a navazující první lednový den jsou pro operátorky, záchranáře, řidiče a lékaře pražské záchranky nejvytíženější směnou celého roku. „Počet řešených případů se pravidelně blíží 500 za 24 hodin," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Především nadměrná konzumace alkoholu vede každoročně v Praze na Silvestra k závažným zdravotním obtížím a je příčinou úrazů, které mohou mít celoživotní až fatální následky. „Častou příčinou zranění je také chybná manipulace se zábavní pyrotechnikou," upozornila mluvčí.

Kvůli zvýšenému riziku proto záchranáři na Silvestra odpoledne přivezou na Václavské náměstí kamion určený pro hromadná neštěstí s přibližně 15 zdravotníky. „Dále bude v oblasti Václavského náměstí rozmístěno pět zdravotnických posádek, z toho jedna lékařská," uvedla Poštová.

Také na Staroměstském náměstí a v jeho okolí budou na Silvestra mimořádně umístěny čtyři posádky rychlé zdravotnické pomoci. Provoz posílí i dvě posádky záchranářů, které budou k pacientům vyrážet z výjezdových základen.

„V pražských ulicích bude více záchranářských posádek i během Nového roku při tradičním ohňostroji," ujistila mluvčí. Provoz záchranka posílí především v okolí míst, kde lze očekávat vysoký počet diváků, jako jsou nábřeží či mosty přes Vltavu.


Pražský magistrát přijal opatření pro implementaci GDPR

Včera v 11:52

S účinností od 25. května vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament. 

Výročí Pražské defenestrace v roce 1618 si připomněli účastníci panelové diskuze na Staroměstské radnici

24. května 2018 v 15:46

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se včera uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof....

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

24. května 2018 v 10:41

Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách...

Město dá na modernizace škol a další aktivity nově 25 milionů korun

24. května 2018 v 08:35

V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. května 2018 v 19:15

Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci...

Další články
Nahoru