dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská PrahaPražský život

Pražské věže: Velká historicko – dobrodružná hra pro malé i velké

Hra Pražské věže je určena pro každého, studenty, rodiče s dětmi, sportovce i náhodné návštěvníky Prahy. Start a prezentace je v neděli 2. listopadu od 10 hodin na nádvoří Novoměstské radnice. Na startu obdrží tým herní plán – mapu, úkoly a průkaz opravňující ke vstupům na věže. Ke každé věži se váže historicko – dobrodružný nebo pozorovací úkol.

Hra začíná výstupem na věž Novoměstské radnice, soutěžící se pohybují po svých, MHD, na kole, jednotlivě i ve skupinách. Akce je jednodenní, končí v 18 hodin opět na nádvoří Novoměstské radnice.

Kam se dále podíváte? Na Staroměstskou mosteckou věž, na Svatomikulášskou městskou zvonici, vystoupáte po starobylých schodech Kellyho věže, stopy po věžích budete hledat i v Podskalské celnici na Výtoni. Jako opravdovou raritu navštívíte skvost Prahy 4, areál Podolské vodárny. Tam vás čeká více než 170 schodů na ochoz věže. To je jen malá ukázka zajímavostí, po kterých budete pátrat v rámci hry.

Startovné pro předem přihlášené na www.prazske-veze.cz 150,– Kč, na místě 200,– , děti do 15 let polovic. Vstupy na věže na startovní průkaz.


Další články
Nahoru