Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské věže navštívilo v červnu a červenci meziročně více turistů
Staroměstská mostecká věž pohledem z Křižovnického náměstí. Foto: PCT

Pražské věže navštívilo v červnu a červenci meziročně více turistů

Pražské věže navštívilo letos v červnu a červenci víc turistů než ve stejném období loni. Na věže vystoupalo 340 724 lidí, což je meziročně zhruba o 25 000 více. Větší meziroční nárůst byl v červnu. Největší přírůstek návštěvníků zaznamenala v červnu Novomlýnská vodárenská věž. O přibližně třetinu přibylo také návštěvníků ve Staroměstské radnici či ve Svatomikulášské zvonici. Nejnavštěvovanější je Petřínská rozhledna. Vyplývá to ze statistiky městské firmy Prague City Tourism (PCT), kterou má ČTK k dispozici. PCT je městská firma, která se stará o cestovní ruch a také o sedm věží a bludiště na Petříně.

„Celková návštěvnost našich objektů je obecně vyšší než v minulém roce ve stejném období. V červnu je meziroční přírůstek 14 procent a za červenec 3,1 procenta. To odráží, že i celková návštěvnost metropole se zvýšila při porovnání s minulým rokem," uvedla mluvčí PCT Klára Janderová.

Nejvíce návštěvníků přibylo na Novomlýnské vodárenské věži, kde jich bylo v červnu 446 a v červenci 648. V červnu to bylo meziročně o 57 procent víc a v červenci o 23,7 procenta více. Na Staroměstské radnici zaznamenala PCT v červnu nárůst 36,5 procenta, zavítalo tam 42 726 lidí.

V červenci si radnici prohlédlo 37 249 turistů, což bylo zhruba stejně jako v loňském sedmém měsíci. Do Svatomikulášské zvonice vystoupalo v obou měsících dohromady 6912 návštěvníků, meziročně o 1144 více.

Nejnavštěvovanější zůstává stejně jako loni Petřínská rozhledna, na kterou zavítalo v červnu 56 838 a v červenci 68 309 lidí. Zatímco v červnu počet návštěvníků stoupl o 0,4 procenta, v červenci naopak meziročně o 1,7 procenta poklesl.

Druhým nejnavštěvovanějším místem ve správě PCT je bludiště na Petříně, kam přišlo 83 354 lidí a na třetím místě je Staroměstská radnice s 79 525 návštěvníky.

Proti loňsku zavedla PCT pro zaměstnance ve věžích od začátku července nové stejnokroje. „Tím pokračujeme v kultivaci cestovního ruchu. Stejně tak jsme před letní sezonou uspořádali pro pracovníky na věžích důkladné školení, a to zejména v klientském servisu, v obchodních a komunikačních dovednostech. Zaměřili jsme se na klientský servis, který je pro nás naprosto klíčový," dodala Janderová.

PCT se stará o Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranskou a Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Turistů v Praze loni meziročně výrazně přibylo, jejich počet ale stále nedosahuje čísel z předcovidových let. V pražských hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 5,98 milionu turistů, což je asi 2,5krát více než v roce 2021, ale zhruba o dva miliony méně než před vypuknutím epidemie koronaviru v roce 2019. Přibylo především zahraničních turistů. V posledním roce vzrostl počet tuzemských turistů.


Autor: ČTK

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru