Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské věže navštívilo od června do konce srpna 549 015 lidí, meziročně víc
Na druhém místě z věží je v návštěvnosti Staroměstská radnice. Foto: archiv

Pražské věže navštívilo od června do konce srpna 549 015 lidí, meziročně víc

Pražské věže navštívilo letos v hlavní turistické sezoně od začátku června do konce srpna 549 015 turistů, což je meziročně o 32 571 lidí více. Nejvíc turistů zavítalo na věže v srpnu. Nejnavštěvovanější byla Petřínská rozhledna, kam zamířilo ve zmíněných třech měsících na 206 120 turistů. Vyplývá to ze statistik městské firmy Prague City Tourism (PCT), kterou má ČTK k dispozici. PCT je městská firma, která se stará o cestovní ruch a také o sedm věží a bludiště na Petříně.

„Návštěvnost na pražských věžích během letních prázdnin hodnotíme pozitivně. Počet domácích i zahraničních návštěvníků se oproti prázdninám roku 2022 mírně navýšil. Mírné výkyvy jsme zaznamenali u extrémně horkých dnů, kdy návštěvníci dávali přednost kamenným věžím," sdělila na dotaz ČTK mluvčí PCT Klára Janderová.

Nejvíc návštěvníků zavítalo v srpnu na Petřínskou rozhlednu, kam se vydalo 80 973 návštěvníků. To je nejvyšší počet turistů ze všech věží za letošek i za loňský rok. Druhým nejnavštěvovanějším cílem spravovaným PCT je pak sousední bludiště.

Na druhém místě z věží je v návštěvnosti Staroměstská radnice, kam letos od června do konce srpna zavítalo 120 372 návštěvníků, přičemž nejvytíženějším měsícem byl červen. Naopak nejméně navštěvovanou je Novomlýnská vodárenská věž, která byla pro návštěvníky otevřena po rekonstrukci teprve v roce 2017 a přes léto ji navštívilo asi 1700 lidí.

Proti loňsku zavedla PCT v rámci kultivace turistického ruchu pro zaměstnance ve věžích od začátku července nové stejnokroje. Stejně tak před letní sezonou uspořádala pro pracovníky na věžích důkladné školení, a to zejména v klientském servisu, v obchodních a komunikačních dovednostech.

PCT se stará o Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranskou a Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Turistů v Praze loni meziročně výrazně přibylo, jejich počet ale stále nedosahuje čísel z předcovidových let. V pražských hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 5,98 milionu turistů, což je asi 2,5krát více než v roce 2021, ale zhruba o dva miliony méně než před vypuknutím epidemie koronaviru v roce 2019. Přibylo především zahraničních turistů. V posledním roce vzrostl počet tuzemských turistů.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru