Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské věže navštívilo od června do konce srpna 549 015 lidí, meziročně víc
Na druhém místě z věží je v návštěvnosti Staroměstská radnice. Foto: archiv

Pražské věže navštívilo od června do konce srpna 549 015 lidí, meziročně víc

Pražské věže navštívilo letos v hlavní turistické sezoně od začátku června do konce srpna 549 015 turistů, což je meziročně o 32 571 lidí více. Nejvíc turistů zavítalo na věže v srpnu. Nejnavštěvovanější byla Petřínská rozhledna, kam zamířilo ve zmíněných třech měsících na 206 120 turistů. Vyplývá to ze statistik městské firmy Prague City Tourism (PCT), kterou má ČTK k dispozici. PCT je městská firma, která se stará o cestovní ruch a také o sedm věží a bludiště na Petříně.

„Návštěvnost na pražských věžích během letních prázdnin hodnotíme pozitivně. Počet domácích i zahraničních návštěvníků se oproti prázdninám roku 2022 mírně navýšil. Mírné výkyvy jsme zaznamenali u extrémně horkých dnů, kdy návštěvníci dávali přednost kamenným věžím," sdělila na dotaz ČTK mluvčí PCT Klára Janderová.

Nejvíc návštěvníků zavítalo v srpnu na Petřínskou rozhlednu, kam se vydalo 80 973 návštěvníků. To je nejvyšší počet turistů ze všech věží za letošek i za loňský rok. Druhým nejnavštěvovanějším cílem spravovaným PCT je pak sousední bludiště.

Na druhém místě z věží je v návštěvnosti Staroměstská radnice, kam letos od června do konce srpna zavítalo 120 372 návštěvníků, přičemž nejvytíženějším měsícem byl červen. Naopak nejméně navštěvovanou je Novomlýnská vodárenská věž, která byla pro návštěvníky otevřena po rekonstrukci teprve v roce 2017 a přes léto ji navštívilo asi 1700 lidí.

Proti loňsku zavedla PCT v rámci kultivace turistického ruchu pro zaměstnance ve věžích od začátku července nové stejnokroje. Stejně tak před letní sezonou uspořádala pro pracovníky na věžích důkladné školení, a to zejména v klientském servisu, v obchodních a komunikačních dovednostech.

PCT se stará o Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranskou a Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Turistů v Praze loni meziročně výrazně přibylo, jejich počet ale stále nedosahuje čísel z předcovidových let. V pražských hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 5,98 milionu turistů, což je asi 2,5krát více než v roce 2021, ale zhruba o dva miliony méně než před vypuknutím epidemie koronaviru v roce 2019. Přibylo především zahraničních turistů. V posledním roce vzrostl počet tuzemských turistů.


Autor: ČTK

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

Další články
Nahoru