Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské svozové firmy posílí přes svátky svoz tříděného odpadu
Po vánočních svátcích se lidé postupně zbavují stromků. Foto: Jan Puci

Pražské svozové firmy posílí přes svátky svoz tříděného odpadu

Svozové firmy posílí v metropoli přes nadcházející svátky svoz tříděného odpadu, směsný budou odvážet jako v běžných dnech. Výjimkou bude Nový rok, kdy v obou případech zůstanou odpadky až na výjimky na místě a svoz firmy zajistí ve dnech následujících. Informoval o tom mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Konsorcium Pražské odpady 2016 – 2025, které tvoří společnosti Pražské služby, AVE Pražské komunální služby a jejich subdodavatelé, zajistí během vánočních svátků svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole.

V termínu od 23. do 31. prosince budou zajištěny standardní pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových plánů, tedy jako v běžných dnech.

„Z důvodu předpokládané větší zátěži na stanovištích separovaného odpadu bude svoz a úklid jejich okolí zajištěn v posíleném režimu,“ řekl Mana. Na Nový rok svoz až na výjimky nebude probíhat, náhradní svoz se uskuteční v následujících dnech „Od 2. do 6. ledna 2023 bude probíhat standardní svoz s případným časovým posunem, maximálně jeden den,“ upřesnil mluvčí.

Svoz tříděného odpadu bude od 23. do 31. prosince také probíhat standardně v pravidelných svozových dnech. V kritických oblastech budou v tomto období posíleny svozy ostatních složek tříděného odpadu. Na nová rok svoz tříděného odpadu neprobíhá, v následujících dnech už standardně ano.

Vánoční stromky

„V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, lze stromky volně odložit vedle nich. V ostatních případech, tj. činžovní a rodinná zástavba, nebo v případě umístění nádob v klecovém stání, prosíme o odložení vánočních stromků k nejbližším sběrným nádobám na tříděný odpad,“ sdělil Mana.

Vyhozené vánoční stromky podle něj rozhodně nepatří do sběrných nádob na směsný odpad, protože výrazně snižují jejich kapacitu. Pražané by měli stromky vyhazovat ideálně den před odvozem komunálního odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouhou dobu.

Stromky budou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude svozovými společnostmi zajišťován po celý leden a únor „Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už umělý stromek dosloužil, rozhodně nepatří do sběrných nádob na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora,“ dodal Radim Mana.


Autor: Jan Puci

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru