Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské svozové firmy posílí přes svátky svoz tříděného odpadu
Po vánočních svátcích se lidé postupně zbavují stromků. Foto: Jan Puci

Pražské svozové firmy posílí přes svátky svoz tříděného odpadu

Svozové firmy posílí v metropoli přes nadcházející svátky svoz tříděného odpadu, směsný budou odvážet jako v běžných dnech. Výjimkou bude Nový rok, kdy v obou případech zůstanou odpadky až na výjimky na místě a svoz firmy zajistí ve dnech následujících. Informoval o tom mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Konsorcium Pražské odpady 2016 – 2025, které tvoří společnosti Pražské služby, AVE Pražské komunální služby a jejich subdodavatelé, zajistí během vánočních svátků svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole.

V termínu od 23. do 31. prosince budou zajištěny standardní pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových plánů, tedy jako v běžných dnech.

„Z důvodu předpokládané větší zátěži na stanovištích separovaného odpadu bude svoz a úklid jejich okolí zajištěn v posíleném režimu,“ řekl Mana. Na Nový rok svoz až na výjimky nebude probíhat, náhradní svoz se uskuteční v následujících dnech „Od 2. do 6. ledna 2023 bude probíhat standardní svoz s případným časovým posunem, maximálně jeden den,“ upřesnil mluvčí.

Svoz tříděného odpadu bude od 23. do 31. prosince také probíhat standardně v pravidelných svozových dnech. V kritických oblastech budou v tomto období posíleny svozy ostatních složek tříděného odpadu. Na nová rok svoz tříděného odpadu neprobíhá, v následujících dnech už standardně ano.

Vánoční stromky

„V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, lze stromky volně odložit vedle nich. V ostatních případech, tj. činžovní a rodinná zástavba, nebo v případě umístění nádob v klecovém stání, prosíme o odložení vánočních stromků k nejbližším sběrným nádobám na tříděný odpad,“ sdělil Mana.

Vyhozené vánoční stromky podle něj rozhodně nepatří do sběrných nádob na směsný odpad, protože výrazně snižují jejich kapacitu. Pražané by měli stromky vyhazovat ideálně den před odvozem komunálního odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouhou dobu.

Stromky budou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude svozovými společnostmi zajišťován po celý leden a únor „Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už umělý stromek dosloužil, rozhodně nepatří do sběrných nádob na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora,“ dodal Radim Mana.


Autor: Jan Puci

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru