Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské sportovní kluby jsou kvůli cenám energií v problémech, magistrát zřídí na pomoc dotační program
Ilustrační foto: archiv

Pražské sportovní kluby jsou kvůli cenám energií v problémech, magistrát zřídí na pomoc dotační program

Pražský magistrát zřídí dotační program s 25 miliony korun sloužící k podpoře sportovních klubů, které mají problémy z důvodu zdražení energií. Minulý týden pražští zastupitelé navíc na návrh Stanislava Nekolného (ANO) schválili, že hlavní město zkusí do programu dát více peněz z rezerv.

Kluby před časem magistrát oslovily s tím, že jsou devastujícím způsobem zasaženy nárůstem cen energií (v některých případech přesahující 400 procent) a že jim hrozí utlumení nebo ukončení jejich činností. 

Špatná situace se netýká jen spolků, které odebíraly energie u krachujících dodavatelů, ale i spolků, které mají stabilní dodavatele a měly fixované ceny. Skokový nárůst cen vystavil kluby situaci, v níž se z měsíce na měsíc dostaly do ztráty a dluhů, které nemohly předvídat. 

Vybrané pražské sportovní svazy (celkem osm svazů – Pražský volejbalový svaz, Pražský tenisový svaz, Pražský fotbalový svaz, Krajský svaz ledního hokeje, Český florbal, Pražský Badmintonový svaz, Pražský svaz házené, Pražský svaz stolního tenisu) začátkem února napsaly v dopisu primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že 25 milionů korun určených na dotace jim nepřijde jako dostatečné řešení. 

Zastupitelé na čtvrtečním jednání na návrh zastupitele Nekolného pověřili radu, aby v rozpočtové rezervě našla další peníze, které by bylo možné na dotace využít. 

„Považujeme za absolutně nezbytné, aby Praha sportovní kluby podpořila, zvláště v době, kdy děti skoro dva roky měly kvůli pandemii omezený nebo téměř nulový přístup ke sportovním aktivitám. Musíme jim rychle pomoct, dokud ještě není pozdě,“ uvedl předseda klubu zastupitelů hnutí ANO na hlavním městě Ondřej Prokop.

Pražský radní pro správu majetku Jan Chabr (TOP 09) uvedl, že chce jednat o tom, aby město pro podporu klubů využilo peníze z dividend, které získává z akcií vlastněných nebo spoluvlastněných energetických firem, tedy především Pražské plynárenské a Pražské energetiky.


Autor: puc

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru