Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Pražské služby testují zaměstnance, v prvním týdnu bylo zachyceno 31 pozitivních vzorků

Pražské služby testují své zaměstnance na koronavirus. Pro tyto účely byla zřízena čtyři stabilní odběrová místa a dalších pět mobilních. Antigenní testování formou výtěru z nosohltanu je prováděno zdravotnickým personálem. Ve výjimečných případech bude akceptováno samotestování pod dohledem odpovědné osoby. V prvním týdnu bylo zachyceno 31 pozitivních zaměstnanců, kteří byli ihned posláni mimo pracoviště.  

Stabilní testovací místa pro zaměstnance Pražských služeb byla zřízena ve velmi krátkém čase, a to v hlavním areálu společnosti ve Vysočanech, v Závodu na energetické využití odpadu (ZEVO) Malešice a v provozovnách Drnovská a Proboštská. Na ostatních pobočkách společnosti se provádí mobilní testování. 

Testování v Pražských službách se podařilo realizovat bez jakéhokoliv omezení provozu a byly dodrženy veškeré svozové plány a údržby komunikací v metropoli. K tomu přispěla i variabilita testování. 

Někteří zaměstnanci pracující v nepravidelném režimu nebo na nočních směnách mohou v ojedinělých případech absolvovat takzvaný samostest, ale pouze za přítomnosti nadřízeného. 

V případě pozitivního antigenního testu musí pracovník neprodleně podstoupit PCR test. Poté odchází domů, kde čeká na výsledky a dále postupuje dle instrukcí hygienické stanice. 

Zákaz vstupu na pracoviště bez testu 

K testování se přistupuje před vstupem na pracoviště, a to pravidelně s odstupem minimálně tří a maximálně sedmi dní. Postupně dojde k otestování všech zaměstnanců Pražských služeb, kterých je aktuálně asi 1700. 

„Dočasnou výjimku mají zaměstnanci, kteří pobírají řádnou dovolenou, jsou v pracovní neschopnosti nebo na home office. Ovšem před návratem musí test bezpodmínečně podstoupit i tito kolegové, a to i v případě krátkodobé přítomnosti na pracovišti. Testování zaměstnanců je důkladně monitorováno, abychom měli adekvátní přehled o současné situaci uvnitř společnosti a zabránili možnému šíření nemoci,“ řekl mluvčí společnosti Radim Mana.


Autor: TZ, red

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

4. prosince 2021 v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru