dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražské služby otevřou dveře: zájemci si prohlédnou třídící linku na papír a spalovnu
Zařízení na energetické využití odpadu v Malešicích. Foto: archiv MHMP

Pražské služby otevřou dveře: zájemci si prohlédnou třídící linku na papír a spalovnu

Den otevřených dveří Pražských služeb odstartuje již tuto sobotu 19. dubna v 10.30 hodin v areálu Pod Šancemi v Praze 9 a neměli by si ho nechat ujít všichni, kdo se chtějí dozvědět zajímavé informace ze světa Pražských služeb, zároveň se skvěle pobavit a oslavit příchod jara.

Přímo v areálu Pod Šancemi (Pod Šancemi 444/1, Praha 9) bude vystavena nejmodernější technika, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu, úklidu a údržbě komunikací. Návštěvníci si budou moci prohlédnout třídící linku papíru, kam putuje veškerý papír, který Pražané třídí a dávají do modrého kontejneru. Dále sběrný dvůr, kde zjistí, co vše tam můžou zdarma či za poplatek odložit a co se s jejich odloženým odpadem děje dál.

Nebude chybět prohlídka Zařízení na energetické využití odpadu v Malešicích (ZEVO Malešice), kam zájemce dopraví minibus Pražských služeb. Ten bude pravidelně pendlovat mezi ZEVO Malešice a areálem Pod Šancemi. Účastníci exkurze, která bude opakovaně probíhat po celou dobu konání akce, dostanou možnost seznámit se s tím, jak funguje toto ekologické zařízení, které patří k nejmodernějším v Evropě.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební program. Na podiu se po dobu konání akce objeví kapela Sabrage, zpěvák David Deyl, skupina Maxim Turbulenc a na závěr zpěvačka Tereza Kerndlová. Pro děti budou přichystány skákací hrady, vystoupení klauna, dětská autoškola a další atrakce.

Konec slavnostního dne je naplánovaný na šestnáctou hodinu. Den otevřených dveří se bude konat i v případě nepříznivého počasí. Celým dnem provede návštěvníky herec, moderátor a režisér Jiří Mádl.

Doprovodný program:
skupina Sabrage (začátek zhruba v 10.40 hodin)
skupina Maxim Turbulenc (začátek zhruba v 12.30 a 13.20 hodin)
zpěvák David Deyl (začátek zhruba v 13.50 hodin)
zpěvačka Terezy Kerndlová (začátek zhruba v 15.00 hodin)
Ehibice na u – rampě (začátek zhruba 10.40 a 11.55 hodin), freestyle exhibice na kole – Martin Šimůnek (začátek zhruba 13.05 a 14.50 hodin).

Pro nejmenší děti budou připraveny skákací hrady, trampolína, malování na obličej a následné foto ihned, tvarování balónků, mašinka, vystoupení klauna, malá zoo, dětská autoškola a mnoho dalších atrakcí.

Návštěvníkům bude k dispozici minibus Pražských služeb, který bude přistaven u hlavní vjezdové vrátnice v ulici Pod Šancemi nebo u hlavní vrátnice v ZEVO Malešice a bude pendlovat mezi ZEVO Malešice a areálem pod Šancemi. 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru