Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské služby otevřou dveře. Přichystány jsou exkurze, koncerty i prohlídky techniky
Nebude chybět přehlídka techniky Pražských služeb. Foto: archiv

Pražské služby otevřou dveře. Přichystány jsou exkurze, koncerty i prohlídky techniky

V sobotu 20. května se bude konat Den otevřených dveří Pražských služeb (PSAS). Populární akci v areálu v ulici Pod Šancemi 444/1 v Praze 9 lze navštívit mezi 11. a 16. hodinou. Připravené budou prohlídky, nejmodernější technika a také bohatý doprovodný program. Vstup je zdarma. Informoval o tom mluvčí PSAS Alexandr Komarnický.  

Moderování se ujme herec Vladimír Polívka. Kapela Lake Malawi v čele s Albertem Černým se na pódiu představí od 12:30, Anna K. zazpívá od 14:00 a celá akce skončí o 16. hodině. 

Pražské služby chtějí návštěvníkům umožnit, aby si akci užili co možná nejekologičtěji, šetrně k životnímu prostředí, a dopomohli tím k omezení spotřeby jednorázových plastů. V rámci kampaně JDE TO I JINAK se dál vymezují vůči nadužívání jednorázových obalů, lahví a kelímků. Místo toho popularizují jejich alternativy jako jsou síťovky, nápojové lahve i znovupoužitelné hrnky. 

Společnost proto v současnosti zveřejňuje na svých sociálních sítích čtyři spoty z nové série, natočené s hercem Vaškem Matějovským i řadu tematických fotografií a postů. Veškeré možné nápoje budou na akci nabízeny ve skleněném obalu. Voda zdarma u speciálního stojanu, a to pouze do vratných zálohovaných kelímků nebo do vlastní lahve. Jídlo pak na papírových táccích, spolu se dřevěnými příbory. 

Zábava pro celou rodinu 

Návštěvníci se mohou těšit na ukázku nejmodernější techniky, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu nebo úklidu a údržbě komunikací. Dále na skákací hrady, skluzavky, trampolíny pro nejmenší. Malování na obličej, tvarování balónků, dětskou autoškolu, mini ZOO a další atrakce. 

„Větší děti a dospělí si budou moci vyzkoušet mimo jiné jízdu na dvoukolkách Segway nebo elektrických vozítkách. Dále je naplánována exhibice na U-rampě i freestyle exhibice Petra Manďáka,“ podotkl Komarnický. 

Exkurze 

Sběrný dvůr: od zhruba 11:00 do cca 15:45 (vstup neomezen)

Třídicí linka na papír: od cca 11:00 do cca 15:30 (po 30 min. intervalech, max. 25 osob, registrace na místě u hostesek, děti do 12 let se prohlídky mohou účastnit za doprovodu dospělé osoby) 

ZEVO Malešice: Nekonají se z důvodu dokončování generální rekonstrukce a příprav na novou návštěvnickou sezónu. 

„Parkování v okolí areálu je velmi omezené, proto doporučujeme využít MHD, konkrétně autobusové linky 109, 177, 182, 183, 195 a vystoupit na zastávce Balkán. Dále pěšky přímo do areálu Pražských služeb,“ dodal mluvčí společnosti Alexandr Komarnický.


Autor: TZ, red

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

Včera ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Víkend s muškáty v botanické zahradě v Troji

25. května 2023 v 09:23

Botanická zahrada hl. m. Prahy na letošní rok opět připravila ve spolupráci se členy Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny budou k vidění a k mání od pátku 26. do neděle 28. května v Horní zahradě...

Žluté lázně otevřou dětský koutek

24. května 2023 ve 12:07

Žluté lázně v Podolí nabídnou dětem pestrý program v neděli 28. května. Hosty areálu čeká zábavné odpoledne plné hudby, her, sportu a soutěží. Své brány zároveň otevře dětský koutek, kde mohou děti využít kromě herních prvků také brouzdaliště se slanou vodou. Dětský den začne v půl druhé odpoledne...

Coca-Cola Dětský den Prahy 14

24. května 2023 v 09:29

Michal Nesvadba přijde děti pobavit, roztancovat a rozesmát v sobotu 27. května od 14 do 18 hodin do Parku U Čeňku

Den dětí s ISZ v Praze 9

23. května 2023 ve 14:36

Den dětí s ISZ se koná v sobotu 27. května od 13 hodin v Parku Přátelství. Na děti čekají pohádky, discohrádky, koncert a soutěže. Složky ISZ ukáží svoji práci.

Další články
Nahoru