Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 11°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení
Ilustrační foto: archiv

Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení

Svozová společnost Pražské služby (PSAS) má k dnešnímu dni třináct pozitivně testovaných zaměstnanců na covid-19. Ovšem pouze jeden z nich se podílí na svozu odpadu. Ten tak v hlavním městě není zatím nijak ohrožen.

„Další jeden zaměstnanec ze Závodu odvozu a recyklace odpadu čeká na výsledky testu. Svoz odpadu tedy není nikterak ovlivněn a dodržujeme veškeré svozové programy, a to jak u směsného, tak tříděného odpadu,“ uvedl mluvčí PSAS Radim Mana. Bez omezení probíhají i úklidy pražských komunikací.

Podle Many společnost provedla opatření pro ochranu zdraví svých zaměstnanců. „Zajištění a přidělování ochranných pomůcek a prostředků a zajištění separátních nádob pro odložení použitých jednorázových ochranných pomůcek. Měření teploty zaměstnancům a návštěvám před vstupem do budov, povinné nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek na zakrytí úst a nosu ve společných prostorách všech pracovišť,“ vyjmenoval.

Podle něj byly omezeny kontakty a přítomnost na pracovištích, došlo k omezení střídání zaměstnanců, s ohledem na nezbytnost jejich přítomnosti na pracovišti, dle možností daného pracoviště je doporučená práce z domova.

„Snažíme se držet totožné složení posádek svozových vozidel. Na ZEVO Malešice platí zákaz doplňovat směny pracovníky z jiných směn. Důkladněji pečujeme o společné prostory. V neposlední řadě apelujeme na naše lidi, aby dodržovali základní hygienické návyky, a aby nedocházelo k jejich zbytečnému shlukování,“ dodal Mana.


Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

Včera v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

Včera v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Další články
Nahoru