Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení
Ilustrační foto: archiv

Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení

Svozová společnost Pražské služby (PSAS) má k dnešnímu dni třináct pozitivně testovaných zaměstnanců na covid-19. Ovšem pouze jeden z nich se podílí na svozu odpadu. Ten tak v hlavním městě není zatím nijak ohrožen.

„Další jeden zaměstnanec ze Závodu odvozu a recyklace odpadu čeká na výsledky testu. Svoz odpadu tedy není nikterak ovlivněn a dodržujeme veškeré svozové programy, a to jak u směsného, tak tříděného odpadu,“ uvedl mluvčí PSAS Radim Mana. Bez omezení probíhají i úklidy pražských komunikací.

Podle Many společnost provedla opatření pro ochranu zdraví svých zaměstnanců. „Zajištění a přidělování ochranných pomůcek a prostředků a zajištění separátních nádob pro odložení použitých jednorázových ochranných pomůcek. Měření teploty zaměstnancům a návštěvám před vstupem do budov, povinné nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek na zakrytí úst a nosu ve společných prostorách všech pracovišť,“ vyjmenoval.

Podle něj byly omezeny kontakty a přítomnost na pracovištích, došlo k omezení střídání zaměstnanců, s ohledem na nezbytnost jejich přítomnosti na pracovišti, dle možností daného pracoviště je doporučená práce z domova.

„Snažíme se držet totožné složení posádek svozových vozidel. Na ZEVO Malešice platí zákaz doplňovat směny pracovníky z jiných směn. Důkladněji pečujeme o společné prostory. V neposlední řadě apelujeme na naše lidi, aby dodržovali základní hygienické návyky, a aby nedocházelo k jejich zbytečnému shlukování,“ dodal Mana.


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru