Dnes Pátek - oblacno 27°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 21°C
Pátek 19. 8. 2022
Svátek má Ludvík
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení
Ilustrační foto: archiv

Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení

Svozová společnost Pražské služby (PSAS) má k dnešnímu dni třináct pozitivně testovaných zaměstnanců na covid-19. Ovšem pouze jeden z nich se podílí na svozu odpadu. Ten tak v hlavním městě není zatím nijak ohrožen.

„Další jeden zaměstnanec ze Závodu odvozu a recyklace odpadu čeká na výsledky testu. Svoz odpadu tedy není nikterak ovlivněn a dodržujeme veškeré svozové programy, a to jak u směsného, tak tříděného odpadu,“ uvedl mluvčí PSAS Radim Mana. Bez omezení probíhají i úklidy pražských komunikací.

Podle Many společnost provedla opatření pro ochranu zdraví svých zaměstnanců. „Zajištění a přidělování ochranných pomůcek a prostředků a zajištění separátních nádob pro odložení použitých jednorázových ochranných pomůcek. Měření teploty zaměstnancům a návštěvám před vstupem do budov, povinné nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek na zakrytí úst a nosu ve společných prostorách všech pracovišť,“ vyjmenoval.

Podle něj byly omezeny kontakty a přítomnost na pracovištích, došlo k omezení střídání zaměstnanců, s ohledem na nezbytnost jejich přítomnosti na pracovišti, dle možností daného pracoviště je doporučená práce z domova.

„Snažíme se držet totožné složení posádek svozových vozidel. Na ZEVO Malešice platí zákaz doplňovat směny pracovníky z jiných směn. Důkladněji pečujeme o společné prostory. V neposlední řadě apelujeme na naše lidi, aby dodržovali základní hygienické návyky, a aby nedocházelo k jejich zbytečnému shlukování,“ dodal Mana.


Autor: red

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru