Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení
Ilustrační foto: archiv

Pražské služby mají 13 pozitivně testovaných zaměstnanců, svoz odpadu je bez omezení

Svozová společnost Pražské služby (PSAS) má k dnešnímu dni třináct pozitivně testovaných zaměstnanců na covid-19. Ovšem pouze jeden z nich se podílí na svozu odpadu. Ten tak v hlavním městě není zatím nijak ohrožen.

„Další jeden zaměstnanec ze Závodu odvozu a recyklace odpadu čeká na výsledky testu. Svoz odpadu tedy není nikterak ovlivněn a dodržujeme veškeré svozové programy, a to jak u směsného, tak tříděného odpadu,“ uvedl mluvčí PSAS Radim Mana. Bez omezení probíhají i úklidy pražských komunikací.

Podle Many společnost provedla opatření pro ochranu zdraví svých zaměstnanců. „Zajištění a přidělování ochranných pomůcek a prostředků a zajištění separátních nádob pro odložení použitých jednorázových ochranných pomůcek. Měření teploty zaměstnancům a návštěvám před vstupem do budov, povinné nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek na zakrytí úst a nosu ve společných prostorách všech pracovišť,“ vyjmenoval.

Podle něj byly omezeny kontakty a přítomnost na pracovištích, došlo k omezení střídání zaměstnanců, s ohledem na nezbytnost jejich přítomnosti na pracovišti, dle možností daného pracoviště je doporučená práce z domova.

„Snažíme se držet totožné složení posádek svozových vozidel. Na ZEVO Malešice platí zákaz doplňovat směny pracovníky z jiných směn. Důkladněji pečujeme o společné prostory. V neposlední řadě apelujeme na naše lidi, aby dodržovali základní hygienické návyky, a aby nedocházelo k jejich zbytečnému shlukování,“ dodal Mana.


Seniorská informační linka Prahy 15

Dnes ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

V Praze 7 již bylo naočkováno 1100 seniorů nad 80 let

Dnes v 07:07

Sedmá městská část od minulého týdne pomáhá seniorům starším 80 let zajistit včasné očkování. Prostřednictvím praktických lékařů se v Praze 7 podařilo naočkovat již zhruba 1100 seniorů. 

Klienti Domova pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 už byli očkováni proto covidu

Včera ve 22:33

Domov pro seniory Zity Kabátové v třinácté městské části dnes dokončil očkování svých klientů proti onemocnění covid-19. 

V Praze 15 očkovali seniory

Včera v 10:59

V Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 byla ve čtvrtek 14. ledna zahájena první etapa očkování klientů 80+ v pobytové sociální službě.

Diskuse: Odborníci z oboru imunologie a farmakologie na téma vakcína

Včera v 09:37

Vývoj vakcíny proti onemocnění covid-19 představoval v uplynulých měsících jednu z největších vědeckých výzev, kterou lidstvo doposud poznalo. Co o vakcínách dokážou říci špičkoví odborníci z oboru imunologie a farmakologie se dozvíte v online diskusi, kterou na toto téma pořádá Přírodovědecké...

Praha odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky až do konce března

17. ledna 2021 ve 22:30

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zdarma, a to až do konce března tohoto roku. Rozhodli o tom radní. Cílem je podpora podnikatelů v době koronavirové krize, za předzahrádky přitom nic provozovatelé restaurací neplatili již od dubna minulého roku, podobně...

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

17. ledna 2021 v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

16. ledna 2021 v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

16. ledna 2021 v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

16. ledna 2021 v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Další články
Nahoru