Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů
Zimní údržba v Praze. Ilustrační foto: archiv PSAS

Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů

Městská firma Pražské služby (PSAS) nakoupí stovky tun posypových materiálů. Ve výběrovém řízení poptává mimo jiné jak posypovou sůl, tak chlorid vápenatý. S vítězem tendru PSAS uzavře rámcovou smlouvu, maximální cena zakázky je 250 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných na portálu tenderarena.cz. PSAS má na starosti zejména svoz odpadu a provoz spalovny v Malešicích. Vlastníkem je hlavní město.

Největší množství bude PSAS poptávat v případě posypové soli, v jejímž případě se vítěz tendru podle návrhu smlouvy zaváže, že v případě nutnosti garantuje denní dodávku ve výši až 500 tun. Posypovou sůl firma nakoupí rovněž vakuově balenou. PSAS poptávají také roztok chloridu vápenatého, roztok bude kupovat také v případě posypové soli.

S vítězem tendru uzavře PSAS rámcovou smlouvu na 48 měsíců. Rámcová smlouva umožní průběžné odebírání posypového materiálu, neznamená to, že by PSAS musely koupit všechen. Maximální výše zakázky je 250 milionů korun, konečná cena ale bude záviset na výsledku tendru.

Zimní údržbu komunikací má na starosti městská firma Technická správa komunikací (TSK),pro kterou ji zajišťují právě PSAS. Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně.

V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Zimní údržba je vykonávána vždy od 1. listopadu do 31. března.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru