Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů
Zimní údržba v Praze. Ilustrační foto: archiv PSAS

Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů

Městská firma Pražské služby (PSAS) nakoupí stovky tun posypových materiálů. Ve výběrovém řízení poptává mimo jiné jak posypovou sůl, tak chlorid vápenatý. S vítězem tendru PSAS uzavře rámcovou smlouvu, maximální cena zakázky je 250 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných na portálu tenderarena.cz. PSAS má na starosti zejména svoz odpadu a provoz spalovny v Malešicích. Vlastníkem je hlavní město.

Největší množství bude PSAS poptávat v případě posypové soli, v jejímž případě se vítěz tendru podle návrhu smlouvy zaváže, že v případě nutnosti garantuje denní dodávku ve výši až 500 tun. Posypovou sůl firma nakoupí rovněž vakuově balenou. PSAS poptávají také roztok chloridu vápenatého, roztok bude kupovat také v případě posypové soli.

S vítězem tendru uzavře PSAS rámcovou smlouvu na 48 měsíců. Rámcová smlouva umožní průběžné odebírání posypového materiálu, neznamená to, že by PSAS musely koupit všechen. Maximální výše zakázky je 250 milionů korun, konečná cena ale bude záviset na výsledku tendru.

Zimní údržbu komunikací má na starosti městská firma Technická správa komunikací (TSK),pro kterou ji zajišťují právě PSAS. Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně.

V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Zimní údržba je vykonávána vždy od 1. listopadu do 31. března.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru