Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů
Zimní údržba v Praze. Ilustrační foto: archiv PSAS

Pražské služby koupí pro zimní údržbu komunikací stovky tun posypových materiálů

Městská firma Pražské služby (PSAS) nakoupí stovky tun posypových materiálů. Ve výběrovém řízení poptává mimo jiné jak posypovou sůl, tak chlorid vápenatý. S vítězem tendru PSAS uzavře rámcovou smlouvu, maximální cena zakázky je 250 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných na portálu tenderarena.cz. PSAS má na starosti zejména svoz odpadu a provoz spalovny v Malešicích. Vlastníkem je hlavní město.

Největší množství bude PSAS poptávat v případě posypové soli, v jejímž případě se vítěz tendru podle návrhu smlouvy zaváže, že v případě nutnosti garantuje denní dodávku ve výši až 500 tun. Posypovou sůl firma nakoupí rovněž vakuově balenou. PSAS poptávají také roztok chloridu vápenatého, roztok bude kupovat také v případě posypové soli.

S vítězem tendru uzavře PSAS rámcovou smlouvu na 48 měsíců. Rámcová smlouva umožní průběžné odebírání posypového materiálu, neznamená to, že by PSAS musely koupit všechen. Maximální výše zakázky je 250 milionů korun, konečná cena ale bude záviset na výsledku tendru.

Zimní údržbu komunikací má na starosti městská firma Technická správa komunikací (TSK),pro kterou ji zajišťují právě PSAS. Zimní údržba komunikací v hlavním městě bude stát podle předběžného odhadu okolo 810 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně.

V případě, že bude zima mírná, zaplatí město asi o 100 milionů korun méně. Zimní údržba je vykonávána vždy od 1. listopadu do 31. března.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru