dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - polojasno
11°C
Pražské služby chtějí omezit odpadové zlozvyky Pražanů
Komerční sděleníKomerční sdělení
K popelnicím Pražané často odkládají věci, které by měli odvézt do sběrných dvorů nebo vyhodit do velkoobjemových kontejnerů. Ilustrační foto: archiv

Pražské služby chtějí omezit odpadové zlozvyky Pražanů

Přeplněné popelnice, nepořádek v jejich okolí a odkládání velkoobjemového odpadu vedle kontejnerů patří k hlavním zlozvykům Pražanů při nakládání s odpady. Největší svozová společnost Pražské služby proto odstartovala novou kampaň s názvem „Stop nepořádku“, která se zaměřuje na výše uvedené problémy, a to u černých popelnic na směsný odpad. Posláním kampaně je zvýšit povědomí Pražanů o správné likvidaci odpadu. Kampaň poběží až do konce roku.

„Pokud v daném objektu či bytovém domě pravidelně přetékají popelnice na směsný odpad, je potřeba obrátit se na správce nebo majitele objektu a požádat ho o navýšení objemu či počtu odpadových nádob,“ popisuje řešení jednoho z nejčastějších problémů mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Dalším častým jevem je nedostatečný počet dní, kdy mají popeláři přijet, a i toto lze podle Many optimalizovat.

Lidé se zlobí na svozové firmy
Dalším, a ještě viditelnějším prohřeškem je odhazování nadměrného odpadu vedle popelnic. „Přestože muži v oranžovém nejsou těmi, kdo problém způsobil, prvotní negativní emoce směrují právě na jejich adresu. Popeláři nemají v popisu práce uklízet nepořádek z okolí černých popelnic. Odstranění by měl správně zajistit ten, kdo má daný objekt na starost. Tím je opět majitel či správce daného objektu,“ vysvětluje postup zástupce Pražských služeb a dodává: „Odkládání odpadu mimo sběrné nádoby je přestupkem proti veřejnému pořádku a může být postihováno pokutou až do výše 50 000 korun.“

Společně to zvládneme, slibují Pražské služby v nové kampani
Kampaň „Stop nepořádku“ bude k vidění ve vozech metra, v rádiích a tiskovinách a na sociálních sítích. Kampaň se zaměřuje na uvedené problémy a vysvětluje, jak jim předcházet a jak je případně řešit. „Starý nábytek, vysloužilá elektronika by měly končit na sběrném dvoře. Těch se po metropoli nachází dvacítka a Pražské služby provozují sedm z nich. Svoz stavební suti lze objednat na našich webových stránkách.  Svozové společnosti zároveň pravidelně přistavují kontejnery na velkoobjemový odpad do ulic. Termíny přistavení naleznou Pražané na webových stránkách jednotlivých městských částí či Magistrátu hl. m. Prahy,“ dodává Radim Mana.

Tradiční kampaň „Kam s ním?“ bude i letos
I letos v prosinci odstartuje tradiční kampaň „Kam s ním?“ aneb „My děti si přejeme, aby Praha byla čistá“. Potkani – hlavní maskoti kampaně společně s podpůrným týmem opět zavítají do několika školských zařízení a na frekventovaná místa v metropoli. Tam budou zábavnou formou informovat a učit o správném nakládání s odpady, jeho třídění, jak přispět k pořádku a čistotě v našem městě.

V rámci „Kam s ním?“ Pražské služby připravily obvyklý vědomostní online kvíz o věcné ceny na webu Pražských služeb. Novinkou pro letošní rok je fotosoutěž na Facebooku o nejlepší snímek s maskoty kampaně. Více informací a pravidla soutěže lze najít na webu Pražských služeb či blogu společnosti. Obě soutěže startují prvním prosincovým dnem tohoto roku.


Praha 11: Kluziště na prostranství U Modré školy už stojí a těší se na bruslaře

17. prosince 2018 v 17:53

Vstup na kluziště je zdarma, a pokud nemáte vlastní brusle, můžete si je tu půjčit. Otevřeno je ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendech pak od 10 do 17 hodin. Co se týče svátků a Silvestra, bude kluziště otevřené od 10 do 17 hodin a na Štědrý den od 10 do...

Praha 11: komentovaná procházka pro seniory - Královské Vinohrady

14. prosince 2018 v 09:46

Jihoměstská sociální zve seniory na komentovanou procházku na Královské Vinohrady. Sraz v sobotu 15. prosince v 10 hodin před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru.

Praha 11 zve na veřejné projednání návrhu územní studie Opatov - Na Jelenách

13. prosince 2018 v 09:39

Vedení jedenácté městské části se rozhodlo uspořádat nad rámec oficiálního projednávání s pořizovatelem ještě jedno neformální veřejné představení územní studie spojené s výkladem zpracovatele na půdě městské části.

Jedenáctého na Jedenáctce na Vánoce

10. prosince 2018 v 17:02

Pravidelná hudební setkání vždy jedenáctého v měsíci pořádá Praha 11. V prosinci vás radnice pozve na Vánoční koncert Big bandu Evropská.

Praha 11 dokončila rekonstrukci pavilonu tělocvičen ZŠ K Milíčovu

15. října 2018 v 07:27

Začátkem října proběhlo slavnostní otevření kompletně zrekonstruovaného pavilonu tělocvičen ZŠ K Milíčovu.

Festival Devětkrát s Devítkou 2018 dnes pokračuje druhým koncertem

6. června 2018 v 07:52

Další ročníku Festivalu orchestrální a komorní tvorby 2018, „Devětkrát s devítkou“ zve na devět koncertů na různých místech regionu Prahy 9. Hudební podvečery jsou situovány do originálního prostředí parku i historických památek Proseku a Vysočan. Koncerty začínají vždy...

Zahrada plná květin, které koušou. Dvacet čtyři let festivalu Prosecké máje

17. května 2018 v 08:43

Nejstarší hudební festival Prahy 9, Prosecké máje, se koná 24. května od 16:30 v zahradě Pavana v ulici U Prosecké školy v Praze 9. Vstup volný.

Vnitrobloky na Proseku a Střížkově čeká revitalizace

15. května 2018 v 08:22

Městská část Praha 9 připravuje na letošní léto revitalizaci vnitrobloků sídliště Prosek a Střížkov. V minulých týdnech zástupci SVJ a obyvatelé přilehlých bytových objektů připomínkovali předložené architektonické návrhy a přicházeli i s vlastními náměty.

Praha 9 zve na Hasičský den

14. května 2018 ve 14:55

Praha 9 ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. města Prahy, Českou hasičskou jednotou a Sborem dobrovolných hasičů Praha Miškovice pořádá 26. května od 10 do 17 hodin Hasičský den v prostoru Kolčavka.

Úcta ke stáří. Praha 15 vyhlásila literární soutěž

3. března 2018 v 07:10

Soutěž pro žáky II. stupně základních škol, studenty středních škol i dospělé občany z Prahy 15. Jejím cílem je ukázat, že senioři jsou plnohodnotnými členy společnosti a jejich zkušenosti mají velkou váhu. Zároveň má ukázat seniorům, že mladou generaci i přes její odlišné priority a postoje není...

Praha 2: Zkrácení úředních hodin na radnici

8. prosince 2016 v 08:33

Další články
Nahoru