dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražské školství v roce 2016: Běžné výdaje 10,6 miliardy a investice 353,6 milionů
Ilustrační foto: archiv

Pražské školství v roce 2016: Běžné výdaje 10,6 miliardy a investice 353,6 milionů

Návrh rozpočtu hlavního města Prahy pro rok 2016, o jehož schválení bude ve čtvrtek rozhodovat zastupitelstvo, počítá v oblasti školství s běžnými výdaji ve výši bezmála 10,6 miliardy korun a investicemi ve výši 353,6 milionů korun. V oblasti běžných výdajů, kde drtivou většinu vyčleněných prostředků činí mzdové a další přímé náklady na vzdělávání poskytované ze státního rozpočtu, došlo v návrhu oproti roku 2015 k navýšení o přibližně 336 miliónů korun.

Právě na podpůrná opatření pro vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami má podle návrhu město v příštím roce vydat o 45 miliónů více než v tomto roce.

V rámci běžných výdajů se rovněž podařilo v průběhu jednání o rozpočtu udržet celkem 300 milionů korun na posílení trvale nízkých platů v oblasti školství, přičemž dvě třetiny této částky jsou určeny pro zaměstnance v krajském školství a jedna třetina pro zaměstnance obecního školství.

O dva miliony korun byly navíc navýšeny prostředky na grantové řízení v rámci celoměstských programů podpory vzdělávání, celkem tak město může podpořit projekty žadatelů částkou 22 milionů korun.

Rozpočet počítá s kapitálovými výdaji do oblasti školství ve výši 353,6 milionů korun. Mezi největší plánované investiční akce patří chystaná půdní vestavba na základní umělecké škole v Klapkově ulici v Praze 8, na kterou je předběžně vyhrazeno 34,5 milionu korun, přístavba základní školy v Ružinovské ulici v Praze 4, která městskou kasu přijde na přibližně 36,5 milionu korun, či dostavba mateřské školy v areálu SŠ a MŠ Aloyse Klara v téže městské části, na kterou je připraveno 25 milionů korun. 


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru