Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici
Ilustrační foto: archiv

Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici

Více než dvě stovky pražských žen porodily od začátku roku své potomky v Rakovníku.  

Gynekologicko-porodnické oddělení rakovnické nemocnici se stává oblíbeným místem pro rodičky z hlavního města. Od začátku roku do čtvrtka 17. září se v něm uskutečnilo 721 porodů, z toho 246 rodiček, tedy více než třetina, bylo z Prahy.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček uvedl, že celkově počet rodiček v rakovnické porodnici roste a vypočítává důvody, které vedou k oblíbenosti porodů v Rakovníku.

„Věnujeme se ženám individuálně, snažíme se vyhovět jejich porodním přáním, samozřejmě v rámci bezpečnosti, máme báječné porodní asistentky a pediatry a vždy se snažíme udělat to nejlepší pro spokojenost rodiček,“ uvedl.

„K tomu máme i příjemná prostředí porodního sálu a pokojů pro rodičky. Naší raritou jsou porody do vody, ve kterých patříme ke špičce v rámci České republiky,“ dodal.

Porod do vody je v Česku povolen od roku 1999. Je k němu potřeba speciální vybavení a zkušený personál. 
 


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Další články
Nahoru