Dnes Středa - polojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici
Ilustrační foto: archiv

Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici

Více než dvě stovky pražských žen porodily od začátku roku své potomky v Rakovníku.  

Gynekologicko-porodnické oddělení rakovnické nemocnici se stává oblíbeným místem pro rodičky z hlavního města. Od začátku roku do čtvrtka 17. září se v něm uskutečnilo 721 porodů, z toho 246 rodiček, tedy více než třetina, bylo z Prahy.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček uvedl, že celkově počet rodiček v rakovnické porodnici roste a vypočítává důvody, které vedou k oblíbenosti porodů v Rakovníku.

„Věnujeme se ženám individuálně, snažíme se vyhovět jejich porodním přáním, samozřejmě v rámci bezpečnosti, máme báječné porodní asistentky a pediatry a vždy se snažíme udělat to nejlepší pro spokojenost rodiček,“ uvedl.

„K tomu máme i příjemná prostředí porodního sálu a pokojů pro rodičky. Naší raritou jsou porody do vody, ve kterých patříme ke špičce v rámci České republiky,“ dodal.

Porod do vody je v Česku povolen od roku 1999. Je k němu potřeba speciální vybavení a zkušený personál. 
 


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru