Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici
Ilustrační foto: archiv

Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici

Více než dvě stovky pražských žen porodily od začátku roku své potomky v Rakovníku.  

Gynekologicko-porodnické oddělení rakovnické nemocnici se stává oblíbeným místem pro rodičky z hlavního města. Od začátku roku do čtvrtka 17. září se v něm uskutečnilo 721 porodů, z toho 246 rodiček, tedy více než třetina, bylo z Prahy.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček uvedl, že celkově počet rodiček v rakovnické porodnici roste a vypočítává důvody, které vedou k oblíbenosti porodů v Rakovníku.

„Věnujeme se ženám individuálně, snažíme se vyhovět jejich porodním přáním, samozřejmě v rámci bezpečnosti, máme báječné porodní asistentky a pediatry a vždy se snažíme udělat to nejlepší pro spokojenost rodiček,“ uvedl.

„K tomu máme i příjemná prostředí porodního sálu a pokojů pro rodičky. Naší raritou jsou porody do vody, ve kterých patříme ke špičce v rámci České republiky,“ dodal.

Porod do vody je v Česku povolen od roku 1999. Je k němu potřeba speciální vybavení a zkušený personál. 
 


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru