dnes
Čtvrtek - zatazeno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
13°C
Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici
Ilustrační foto: archiv

Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici

Více než dvě stovky pražských žen porodily od začátku roku své potomky v Rakovníku.  

Gynekologicko-porodnické oddělení rakovnické nemocnici se stává oblíbeným místem pro rodičky z hlavního města. Od začátku roku do čtvrtka 17. září se v něm uskutečnilo 721 porodů, z toho 246 rodiček, tedy více než třetina, bylo z Prahy.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček uvedl, že celkově počet rodiček v rakovnické porodnici roste a vypočítává důvody, které vedou k oblíbenosti porodů v Rakovníku.

„Věnujeme se ženám individuálně, snažíme se vyhovět jejich porodním přáním, samozřejmě v rámci bezpečnosti, máme báječné porodní asistentky a pediatry a vždy se snažíme udělat to nejlepší pro spokojenost rodiček,“ uvedl.

„K tomu máme i příjemná prostředí porodního sálu a pokojů pro rodičky. Naší raritou jsou porody do vody, ve kterých patříme ke špičce v rámci České republiky,“ dodal.

Porod do vody je v Česku povolen od roku 1999. Je k němu potřeba speciální vybavení a zkušený personál. 
 


Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Včera v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

27. října 2020 v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Další články
Nahoru