Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici
Ilustrační foto: archiv

Pražské rodičky si oblíbily rakovnickou porodnici

Více než dvě stovky pražských žen porodily od začátku roku své potomky v Rakovníku.  

Gynekologicko-porodnické oddělení rakovnické nemocnici se stává oblíbeným místem pro rodičky z hlavního města. Od začátku roku do čtvrtka 17. září se v něm uskutečnilo 721 porodů, z toho 246 rodiček, tedy více než třetina, bylo z Prahy.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček uvedl, že celkově počet rodiček v rakovnické porodnici roste a vypočítává důvody, které vedou k oblíbenosti porodů v Rakovníku.

„Věnujeme se ženám individuálně, snažíme se vyhovět jejich porodním přáním, samozřejmě v rámci bezpečnosti, máme báječné porodní asistentky a pediatry a vždy se snažíme udělat to nejlepší pro spokojenost rodiček,“ uvedl.

„K tomu máme i příjemná prostředí porodního sálu a pokojů pro rodičky. Naší raritou jsou porody do vody, ve kterých patříme ke špičce v rámci České republiky,“ dodal.

Porod do vody je v Česku povolen od roku 1999. Je k němu potřeba speciální vybavení a zkušený personál. 
 


Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

Dnes v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru