Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun
Ukrajinští uprchlíci při registraci v asistenčním centru. Foto: JP

Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu na pomoc ukrajinským uprchlíkům v součtu zhruba 9,35 milionu korun. Část peněz je určena na provoz ubytovacích míst a druhá je počítána na každé lůžko. Peníze dostanou rovněž dobrovolní hasiči, kteří jsou do pomoci zapojeni. Rozhodli o tom minulý týden ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Magistrát naposledy na začátku května vyčlenil ve svém rozpočtu na pomoc ukrajinským uprchlíkům 250 milionů korun. Asistenční centrum KACPU ve Vysočanech pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud vyhledalo přes 90 000 lidí.

Nejvyšší částka půjde radnicím podle počtu lůžek, které pro uprchlíky mají, a to 4,52 milionu korun. Dalších téměř 4,3 milionu korun je určeno na uhrazení nákladů spojených s péčí o uprchlíky.

Peníze půjdou rovněž jednotkám dobrovolných hasičů, kteří dostanou dohromady 590 130 korun. Dotace jsou určeny na zaplacení mimořádných výdajů vynaložených na pohonné hmoty využitých při pomoci uprchlíkům.

Magistrát už letos na začátku března vyčlenil na pomoc uprchlíkům 250 milionů korun, které už byly vyčerpány. Praha také odsouhlasila dotaci 1,27 milionu korun Organizaci pro pomoc uprchlíkům, která pomáhá u informačních stánků na hlavním nádraží a na Florenci.

Praha se potýká s nedostatečnou ubytovací kapacitou a jedná s vládou a ostatními kraji o přemístění uprchlíků do krajů, které nejsou tolik vytíženy. Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit a situaci na nádraží Praha vybudovala v polovině května stanové městečko v Troji.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v květnu řekl, že kvůli přeplněnosti hrozí uzavření KACPU. Rozhodnutí o jeho uzavření bylo nakonec odloženo na začátek června.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru