Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun
Ukrajinští uprchlíci při registraci v asistenčním centru. Foto: JP

Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu na pomoc ukrajinským uprchlíkům v součtu zhruba 9,35 milionu korun. Část peněz je určena na provoz ubytovacích míst a druhá je počítána na každé lůžko. Peníze dostanou rovněž dobrovolní hasiči, kteří jsou do pomoci zapojeni. Rozhodli o tom minulý týden ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Magistrát naposledy na začátku května vyčlenil ve svém rozpočtu na pomoc ukrajinským uprchlíkům 250 milionů korun. Asistenční centrum KACPU ve Vysočanech pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud vyhledalo přes 90 000 lidí.

Nejvyšší částka půjde radnicím podle počtu lůžek, které pro uprchlíky mají, a to 4,52 milionu korun. Dalších téměř 4,3 milionu korun je určeno na uhrazení nákladů spojených s péčí o uprchlíky.

Peníze půjdou rovněž jednotkám dobrovolných hasičů, kteří dostanou dohromady 590 130 korun. Dotace jsou určeny na zaplacení mimořádných výdajů vynaložených na pohonné hmoty využitých při pomoci uprchlíkům.

Magistrát už letos na začátku března vyčlenil na pomoc uprchlíkům 250 milionů korun, které už byly vyčerpány. Praha také odsouhlasila dotaci 1,27 milionu korun Organizaci pro pomoc uprchlíkům, která pomáhá u informačních stánků na hlavním nádraží a na Florenci.

Praha se potýká s nedostatečnou ubytovací kapacitou a jedná s vládou a ostatními kraji o přemístění uprchlíků do krajů, které nejsou tolik vytíženy. Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit a situaci na nádraží Praha vybudovala v polovině května stanové městečko v Troji.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v květnu řekl, že kvůli přeplněnosti hrozí uzavření KACPU. Rozhodnutí o jeho uzavření bylo nakonec odloženo na začátek června.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru