Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun
Ukrajinští uprchlíci při registraci v asistenčním centru. Foto: JP

Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu na pomoc ukrajinským uprchlíkům v součtu zhruba 9,35 milionu korun. Část peněz je určena na provoz ubytovacích míst a druhá je počítána na každé lůžko. Peníze dostanou rovněž dobrovolní hasiči, kteří jsou do pomoci zapojeni. Rozhodli o tom minulý týden ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Magistrát naposledy na začátku května vyčlenil ve svém rozpočtu na pomoc ukrajinským uprchlíkům 250 milionů korun. Asistenční centrum KACPU ve Vysočanech pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud vyhledalo přes 90 000 lidí.

Nejvyšší částka půjde radnicím podle počtu lůžek, které pro uprchlíky mají, a to 4,52 milionu korun. Dalších téměř 4,3 milionu korun je určeno na uhrazení nákladů spojených s péčí o uprchlíky.

Peníze půjdou rovněž jednotkám dobrovolných hasičů, kteří dostanou dohromady 590 130 korun. Dotace jsou určeny na zaplacení mimořádných výdajů vynaložených na pohonné hmoty využitých při pomoci uprchlíkům.

Magistrát už letos na začátku března vyčlenil na pomoc uprchlíkům 250 milionů korun, které už byly vyčerpány. Praha také odsouhlasila dotaci 1,27 milionu korun Organizaci pro pomoc uprchlíkům, která pomáhá u informačních stánků na hlavním nádraží a na Florenci.

Praha se potýká s nedostatečnou ubytovací kapacitou a jedná s vládou a ostatními kraji o přemístění uprchlíků do krajů, které nejsou tolik vytíženy. Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit a situaci na nádraží Praha vybudovala v polovině května stanové městečko v Troji.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v květnu řekl, že kvůli přeplněnosti hrozí uzavření KACPU. Rozhodnutí o jeho uzavření bylo nakonec odloženo na začátek června.


Autor: ČTK

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru