Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun
Ukrajinští uprchlíci při registraci v asistenčním centru. Foto: JP

Pražské radnice dostanou od magistrátu na pomoc uprchlíkům 9,35 milionu korun

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu na pomoc ukrajinským uprchlíkům v součtu zhruba 9,35 milionu korun. Část peněz je určena na provoz ubytovacích míst a druhá je počítána na každé lůžko. Peníze dostanou rovněž dobrovolní hasiči, kteří jsou do pomoci zapojeni. Rozhodli o tom minulý týden ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Magistrát naposledy na začátku května vyčlenil ve svém rozpočtu na pomoc ukrajinským uprchlíkům 250 milionů korun. Asistenční centrum KACPU ve Vysočanech pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud vyhledalo přes 90 000 lidí.

Nejvyšší částka půjde radnicím podle počtu lůžek, které pro uprchlíky mají, a to 4,52 milionu korun. Dalších téměř 4,3 milionu korun je určeno na uhrazení nákladů spojených s péčí o uprchlíky.

Peníze půjdou rovněž jednotkám dobrovolných hasičů, kteří dostanou dohromady 590 130 korun. Dotace jsou určeny na zaplacení mimořádných výdajů vynaložených na pohonné hmoty využitých při pomoci uprchlíkům.

Magistrát už letos na začátku března vyčlenil na pomoc uprchlíkům 250 milionů korun, které už byly vyčerpány. Praha také odsouhlasila dotaci 1,27 milionu korun Organizaci pro pomoc uprchlíkům, která pomáhá u informačních stánků na hlavním nádraží a na Florenci.

Praha se potýká s nedostatečnou ubytovací kapacitou a jedná s vládou a ostatními kraji o přemístění uprchlíků do krajů, které nejsou tolik vytíženy. Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit a situaci na nádraží Praha vybudovala v polovině května stanové městečko v Troji.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v květnu řekl, že kvůli přeplněnosti hrozí uzavření KACPU. Rozhodnutí o jeho uzavření bylo nakonec odloženo na začátek června.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru