dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Víkendové tipy

Pražské quadriennale 2015: Od Rudolfina po Podolí

Před Rudolfinem vyrostla expozice Hudba a prostor kurátora Jiřího Heřmana, na Nové scéně se uskuteční workshopy pro zvukové designéry, v areálu Podolského plaveckého bazénu zahrají švýcarští hudebníci a v přednáškovém programu vystoupí i hudební hvězdy jako Bianca Casady ze skupiny CocoRosie. V Galerii Jaroslava Fragnera už byla otevřena multimediální instalace věnovaná fenoménu festivalu v Glastonbury.

Zahrada před Rudolfinem vytvořila v srdci rušného velkoměsta klidovou zónu, ve které několikrát denně zní skladba dirigenta a hudebního skladatele Marko Ivanoviče. V sobotu 20. června se hudba rozezní už při východu Slunce a také při jeho západu ve 20:48 hodin.

Podle ČTK během prvních dní konání festivalu budou mít návštěvníci možnost vyplout na ranní projížďku na palubě loděk australské expozice kolem Střeleckého ostrova. Plavidla budou vybavená audio a video technikou, zazní hudba, která vznikla přímo k plavbě.

Foyer Nové scény Národního divadla se od 22. do 24. června stane sídlem projektu Sound Kitchen, který nabídne prostor pro prezentaci a diskuzi umělců z celého světa působících v oblasti zvukového designu.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru