Dnes Čtvrtek - skorojasno 12°C
Zítra Pátek - skorojasno 13°C
Čtvrtek 1. 6. 2023
Svátek má Laura
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské pochody. Za klima, demokracii i proti České televizi a vládě
Čelo průvodu, který mířil po magistrále k sídlu České televize. Foto: JP

Pražské pochody. Za klima, demokracii i proti České televizi a vládě

V Praze se ve čtvrtek 17. listopadu konalo několik pochodů. Dav demonstrantů zamířil k budově veřejnoprávní televize na Kavčích horách, centrem prošel pochod za demokracii a slyšet byli i nespokojení studenti upozorňující na špatný stav klima.

Pochod proti ČT a vládě

Tisíce demonstrantů dnes prošly Prahou k budově České televize. Organizátor dřívějších protivládních protestů Ladislav Vrabel před akcí říkal, že cílem dnešní akce je demonstrovat „za umožnění vystoupení ve vysílání ČT", na shromáždění před budovou ČT ale kromě kritiky obsahu zpravodajství veřejnoprávní televize zazníval hlavně protest proti krokům vlády.

Protestní pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C ve vyloučeném úseku mezi Florencí a Pražského povstání.

Na protest dohlíželi policisté, až na drobné slovní střety se ale akce obešla bez konfliktů.

Pochod za demokracii

pochod-za-demokracii Pochodu za demokracii se dnes v Praze zúčastnilo několik tisíc lidí. V tichém průvodu bez proslovů vyjadřovali také podporu Ruskem napadené Ukrajině. Průvod dorazil z ulice Na Slupi po 16:00 na Jungmannovo náměstí, odkud se většina jeho účastníků vydala na Václavské náměstí na Koncert pro budoucnost. 

Podle organizátora Matěje Hlavatého se pochodu zúčastnilo 5000 až 10 000 lidí. Lidé měli české a ukrajinské vlajky, někteří měli také vlajku Evropské unie. Akce se konala s podporou spolku Milion chvilek. 

Pochod za klima

Vyšší stovky lidí se podle organizátorů účastní protestního pochodu, kterým dnes v poledne vyvrcholila stávka vysokoškolských studentů za klima. Demonstranti žádají po vládě rychlá a spravedlivá řešení klimatické krize.

Část účastníků pochodu se setkala již dopoledne na Národní třídě s premiérem Petrem Fialou (ODS), s jeho odpověďmi na své požadavky ale nebyli spokojeni. Seznam požadavků předají studenti vládní zmocněnkyni pro lidská práva Kláře Šimáčkové Laurenčíkové.

Studenti vládu vyzývají, aby začala urychleně snižovat emise skleníkových plynů, které způsobují globální oteplování. Studenti také apelují na vládu, aby se zasadila o to, aby do roku 2033 skončily v Česku uhelné elektrárny.


Autor: ČTK

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

Dnes ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

Dnes v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

30. května 2023 ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Další články
Nahoru