dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské památky a atrakce si chce letos v létě užít více lidí než v minulosti
Staroměstskou radnici si uplynulý měsíc prohlédl rekordní počet turistů. Foto: PCT

Pražské památky a atrakce si chce letos v létě užít více lidí než v minulosti

Návštěvnost pražských památek a letních atrakcí v Praze v polovině prázdnin oproti loňskému roku vzrostla. Vyplývá to z předběžných údajů, o kterých ČTK informovali provozovatelé. Největší oblibě se tradičně těší Pražský hrad, zoologická zahrada, ale i plavecké areály a akvaparky. Nahrává jim i počasí.

Na Hrad zavítalo v letošním červenci přes 222 000 turistů, což je zhruba o sedm procent více než ve stejném období loňského roku. Vyšší oblibě se těší i zoologická zahrada, kterou zatím letos navštívilo nejvíc lidí od roku 2010.

V červenci do zahrady přišlo 208 000 návštěvníků, což je o zhruba 50 000 víc než vloni. Nejde přitom o úplná čísla za celý první polovinu prázdnin, takže návštěvnost bude zřejmě ještě vyšší.

„Svědčí to o tom, že lidé mají zahradu velice rádi a rádi se i vrací," řekla mluvčí Jana Myslivečková. Zoologické zahradě podle ní pomohlo příznivé počasí, ale i mláďata, která jsou zejména pro děti velkým lákadlem.

K nejnavštěvovanějším památkám v Praze patří také Staroměstská radnice, kterou si v červenci prohlédlo rekordních více než 80 000 turistů. Mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová ČTK řekla, že roste obliba vstupenek zakoupených prostřednictvím mobilů. Díky nim mají návštěvníci mimo jiné přednostní odbavení.

Tradičně vysoký počet turistů zavítal do pražských židovských památek. Židovské muzeum na Starém Městě zatím přesné údaje k polovině července k dispozici nemá. Podle mluvčí Kateřiny Honskusové bude ale pravděpodobně stejný jako v loňském červenci, kdy muzeum navštívilo skoro 67 000 turistů z celého světa.

Velké pozornosti se dostává Národní galerii a výstavě Císař Karel IV. 1316–2016. „Největší návštěvnické přízni se ovšem již tradičně těší Veletržní palác, jehož aktuálními lákadly jsou především výstavy Zdenka Rykra, sbírky architektury a letošních diplomantů AVU," uvedla Tereza Ježková z NG. Oblíbené jsou i projekce letního kina na střeše galerie.

Lidi v létě ovšem nelákají jen památky a výstavy. Svědčí o tom návštěvnost aquaparku Aquapalace Čestlice, který už nyní předčil veškerá očekávání. Vloni v červenci jej navštívilo asi 100 000 lidí. Letos to podle marketingového ředitele Daniela Ulricha bude o několik procent více.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru