Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské opozici se nelíbí stěhování silničářů do obchodního centra, TSK kritiku odmítla
Obchodní centrum Stromovka v Praze 7. Foto: centrumstromovka.cz

Pražské opozici se nelíbí stěhování silničářů do obchodního centra, TSK kritiku odmítla

ANO a ODS v Praze kritizují loňské přestěhování Prahou vlastněné firmy Technická správa komunikací (TSK) z městské budovy v Řásnovce do pronajatých prostor v Obchodním centru Stromovka v Praze 7. Podle zástupců opozice bude firma zbytečně platit za nájem komerčních prostor, i když mohla zůstat v dosavadní budově. TSK kritiku odmítla, stará budova podle ní nevyhovovala.

„Udivuje nás, s jakou lehkostí současné vedení magistrátu utrácí peníze města za zbytečné věci," sdělil zastupitel Ondřej Martan (ODS). Předseda klubu zastupitelů ANO Ondřej Prokop uvedl, že využití městské budovy bylo oboustranně výhodné. „Na jedné straně TSK od města dostalo peníze na provoz a na straně druhé do rozpočtu města platilo nájem," řekl.

Firma podle opozice za sedm let trvání nájemní smlouvy zaplatí se všemi náklady skoro 200 milionů korun, které mohla ušetřit. Opoziční zastupitelé se neúspěšně pokusili téma zařadit na program čtvrtečního jednání zastupitelstva.

TSK v reakci na kritiku uvedla, že hlavním důvodem stěhování byly kapacitně nedostatečné a technicky nevyhovující prostory staré budovy, sestěhování zaměstnanců z jiných budov s komerčním nájmem a potřeba vybudovat kontaktní centrum.

„Jen pro představu, kontaktní centrum TSK za měsíc březen 2022 přímo odbavilo 1094 klientů, kteří se registrovali přes vyvolávací systém. Ve statistice nejsou uvedeni klienti, kteří použili jen podatelnu k podání žádosti nebo sem přišli pouze s dotazem, což jsou další stovky lidí," uvedla firma.

TSK nyní podle svého vyjádření platí za prostory v obchodním centru asi 16,9 milionu ročně, zatímco za budovu v Řásnovce a další kanceláře v Lihovarské ulici platila dohromady zhruba 17,2 milionu. Místo je navíc podle společnosti lépe dostupné MHD, prostory jsou bezbariérové a mají zajištěné parkování v garážích centra.

„Výše nájemného byla posouzena rovněž znaleckým posudkem, zda odpovídá ceně v místě a čase obvyklé. Tento posudek potvrdil, že sjednaný nájem je obvyklý a je o zhruba čtyři miliony ročně nižší, než by odpovídalo srovnatelným nemovitostem," uvedla firma.

TSK je společnost stoprocentně vlastněná hlavní městem, která se stará o pražské komunikace a chodníky. Jako akciová společnost byla založena v červnu 2014, do té doby v Praze fungovala stejnojmenná příspěvková organizace, kterou obchodní společnost nahradila.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru