Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské opozici se nelíbí stěhování silničářů do obchodního centra, TSK kritiku odmítla
Obchodní centrum Stromovka v Praze 7. Foto: centrumstromovka.cz

Pražské opozici se nelíbí stěhování silničářů do obchodního centra, TSK kritiku odmítla

ANO a ODS v Praze kritizují loňské přestěhování Prahou vlastněné firmy Technická správa komunikací (TSK) z městské budovy v Řásnovce do pronajatých prostor v Obchodním centru Stromovka v Praze 7. Podle zástupců opozice bude firma zbytečně platit za nájem komerčních prostor, i když mohla zůstat v dosavadní budově. TSK kritiku odmítla, stará budova podle ní nevyhovovala.

„Udivuje nás, s jakou lehkostí současné vedení magistrátu utrácí peníze města za zbytečné věci," sdělil zastupitel Ondřej Martan (ODS). Předseda klubu zastupitelů ANO Ondřej Prokop uvedl, že využití městské budovy bylo oboustranně výhodné. „Na jedné straně TSK od města dostalo peníze na provoz a na straně druhé do rozpočtu města platilo nájem," řekl.

Firma podle opozice za sedm let trvání nájemní smlouvy zaplatí se všemi náklady skoro 200 milionů korun, které mohla ušetřit. Opoziční zastupitelé se neúspěšně pokusili téma zařadit na program čtvrtečního jednání zastupitelstva.

TSK v reakci na kritiku uvedla, že hlavním důvodem stěhování byly kapacitně nedostatečné a technicky nevyhovující prostory staré budovy, sestěhování zaměstnanců z jiných budov s komerčním nájmem a potřeba vybudovat kontaktní centrum.

„Jen pro představu, kontaktní centrum TSK za měsíc březen 2022 přímo odbavilo 1094 klientů, kteří se registrovali přes vyvolávací systém. Ve statistice nejsou uvedeni klienti, kteří použili jen podatelnu k podání žádosti nebo sem přišli pouze s dotazem, což jsou další stovky lidí," uvedla firma.

TSK nyní podle svého vyjádření platí za prostory v obchodním centru asi 16,9 milionu ročně, zatímco za budovu v Řásnovce a další kanceláře v Lihovarské ulici platila dohromady zhruba 17,2 milionu. Místo je navíc podle společnosti lépe dostupné MHD, prostory jsou bezbariérové a mají zajištěné parkování v garážích centra.

„Výše nájemného byla posouzena rovněž znaleckým posudkem, zda odpovídá ceně v místě a čase obvyklé. Tento posudek potvrdil, že sjednaný nájem je obvyklý a je o zhruba čtyři miliony ročně nižší, než by odpovídalo srovnatelným nemovitostem," uvedla firma.

TSK je společnost stoprocentně vlastněná hlavní městem, která se stará o pražské komunikace a chodníky. Jako akciová společnost byla založena v červnu 2014, do té doby v Praze fungovala stejnojmenná příspěvková organizace, kterou obchodní společnost nahradila.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru