Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské noclehárny pro bezdomovce jsou plné
Bezdomovec. Ilustrační kresba: Bezpřístřešníci

Pražské noclehárny pro bezdomovce jsou plné

Pražské noclehárny, které lidem bez domova nabízející přespání, jsou plné, další lůžka nemají k dispozici. Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb v hlavním městě, proto posiluje kapacity takzvaných teplých židlí, kde bezdomovci mohou přečkat noc v sedě. ČTK to řekl vedoucí oddělení analýz a koncepcí CSSP Filip Pospíšil. Pro zajištění dalších kapacit podle něj centrum sociálních služeb nemá dostatečné zdroje.

„Kapacita nocleháren a zařízení 24/7, kde zvlášť klienti zranitelní a vysokého věku mohou přebývat celou noc a den, je prakticky naplněna,“ uvedl Pospíšil. „Další kapacity lůžek nemáme momentálně k dispozici, proto reagujeme otevřením dalších kapacit takzvaných teplých židlí, kde klienti mohou přečkat noc vsedě,“ dodal. Tyto kapacity podle něj zatím ještě naplněné nejsou.

Například na lodi Hermes, která je největší noclehárnou zřizovanou CSSP, přespává podle Pospíšila v těchto dnech přes 180 lidí, kapacita je tak naplněna. Plná jsou také nízkoprahová denní centra v ulicích Tusarova, Pernerova, Novákových, Žitná a centrum U Bulhara v ulici Bolzanova, kam se lidé chodí ohřát ve dne, řekl.

Komplikovaná situace je podle něj zejména s umísťováním klientů, kteří mají omezenou pohyblivost či nejsou plně soběstační. Podotkl, že by bylo vhodné, aby hlavní město Praha zabezpečilo další kapacity humanitárních lůžek.

Hlavním koordinátorem zimních služeb je Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), které spolupracuje s Magistrátem hlavního města Prahy a neziskovými organizacemi, jako jsou Naděje, Armáda spásy, komunitní centrum Jako doma či Arcidiecézní charita či Farní charita.


Autor: ČTK

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru