Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské noclehárny pro bezdomovce jsou plné
Bezdomovec. Ilustrační kresba: Bezpřístřešníci

Pražské noclehárny pro bezdomovce jsou plné

Pražské noclehárny, které lidem bez domova nabízející přespání, jsou plné, další lůžka nemají k dispozici. Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb v hlavním městě, proto posiluje kapacity takzvaných teplých židlí, kde bezdomovci mohou přečkat noc v sedě. ČTK to řekl vedoucí oddělení analýz a koncepcí CSSP Filip Pospíšil. Pro zajištění dalších kapacit podle něj centrum sociálních služeb nemá dostatečné zdroje.

„Kapacita nocleháren a zařízení 24/7, kde zvlášť klienti zranitelní a vysokého věku mohou přebývat celou noc a den, je prakticky naplněna,“ uvedl Pospíšil. „Další kapacity lůžek nemáme momentálně k dispozici, proto reagujeme otevřením dalších kapacit takzvaných teplých židlí, kde klienti mohou přečkat noc vsedě,“ dodal. Tyto kapacity podle něj zatím ještě naplněné nejsou.

Například na lodi Hermes, která je největší noclehárnou zřizovanou CSSP, přespává podle Pospíšila v těchto dnech přes 180 lidí, kapacita je tak naplněna. Plná jsou také nízkoprahová denní centra v ulicích Tusarova, Pernerova, Novákových, Žitná a centrum U Bulhara v ulici Bolzanova, kam se lidé chodí ohřát ve dne, řekl.

Komplikovaná situace je podle něj zejména s umísťováním klientů, kteří mají omezenou pohyblivost či nejsou plně soběstační. Podotkl, že by bylo vhodné, aby hlavní město Praha zabezpečilo další kapacity humanitárních lůžek.

Hlavním koordinátorem zimních služeb je Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), které spolupracuje s Magistrátem hlavního města Prahy a neziskovými organizacemi, jako jsou Naděje, Armáda spásy, komunitní centrum Jako doma či Arcidiecézní charita či Farní charita.


Autor: ČTK

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru