Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské mládě orangutana je Harapan, chovatelé vybírali z dvou tisícovek návrhů jmen
Měsíční sameček orangutana sumaterského v náruči své matky, jedenáctileté samice Diri. Foto Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražské mládě orangutana je Harapan, chovatelé vybírali z dvou tisícovek návrhů jmen

Orangutan sumaterský, který se narodil v Zoo Praha před měsícem, dostal v neděli jméno Harapan, které v indonéštině znamená „naděje“. Jméno pro prvního potomka samice Diri chovatelé vybrali z téměř dvou tisícovek návrhů veřejnosti.

Před pavilonem Indonéská džungle jméno malého orangutaního samečka společně odhalili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti), velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Matt Field a náměstkyně primátora Prahy Jana Komrsková (Piráti).

„Letošek je rokem naprosto mimořádné úrody mláďat. Sameček orangutana sumaterského, vnuk slavného Kámy, jehož rodiče pocházeli z volné přírody, je navíc mimořádně geneticky cenný,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Do předvýběru jeho jména jsme zapojili veřejnost a sešlo se nám skutečně velké množství návrhů. Z nich jsme pak udělali užší výběr, a nakonec jsme zvolili jméno Harapan, které svým významem symbolizuje nejen naději pro orangutany, ale koresponduje i s posláním zoo, jímž je přinášet zvířatům ve volnosti naději,“ dodal.

Jméno Harapan podle něj budou chovatelé zkracovat na Harry a výhodou je, že se zvukově nepodobá ostatním jménům orangutanů chovaných v pražské zoo.

 


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru