Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan
Nový předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan. Foto: KDU-ČSL

Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan

Pražskou KDU-ČSL nově vede zastupitel Prahy 4 a advokát Tomáš Kaplan. Delegáti sobotní volební konference mu dali přednost před dosavadním předsedou, zastupitelem páté městské části Vítem Šollem.

Zástupci pražských lidovců si včera na Pražské městské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel čtvrté městské části a advokát Tomáš Kaplan. 

Místopředsedy se stali poslanci Tom Philipp a Hayato Okamura, pražský zastupitel Jan Wolf a zastupitel Prahy 10 Pavel Mareš. Konference přijala také usnesení, ve kterém vyjádřila podporu spolupráci v rámci koalice SPOLU v podzimních volbách do zastupitelstva hlavního města. 

Tyto volby za svou prioritu považuje nově zvolený předseda Kaplan. Stejně jako volby do zastupitelstev jednotlivých městských částí.

„Chci zvýraznit roli pražských lidovců a zdůraznit naše témata v rámci pražské koalice Spolu, která je logickým vyústěním projektu spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni,“ řekl Tomáš Kaplan.

Místopředseda Wolf věří, že nově zvolené vedení pražských lidovců zásadním způsobem přispěje k posílení pozice KDU-ČSL v Praze a úspěchu ve volebním klání SPOLU ve volbách. „Jsme připraveni převzít odpovědnost i při začlenění válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ řekl.

Po minulých volbách do pražského zastupitelstva se stal jediným jeho členem za KDU-ČSL Wolf. Lidovci tehdy figurovali na kandidátce koalice STAN a TOP 09 pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu.

Sobotní konference navrhovala také kandidáty do předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL pražští lidovci navrhli ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku. Podporu na post místopředsedy získali poslanec Tom Philipp a stávající členové předsednictva Petr Hladík a Jan Bartošek. 


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru