Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan
Nový předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan. Foto: KDU-ČSL

Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan

Pražskou KDU-ČSL nově vede zastupitel Prahy 4 a advokát Tomáš Kaplan. Delegáti sobotní volební konference mu dali přednost před dosavadním předsedou, zastupitelem páté městské části Vítem Šollem.

Zástupci pražských lidovců si včera na Pražské městské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel čtvrté městské části a advokát Tomáš Kaplan. 

Místopředsedy se stali poslanci Tom Philipp a Hayato Okamura, pražský zastupitel Jan Wolf a zastupitel Prahy 10 Pavel Mareš. Konference přijala také usnesení, ve kterém vyjádřila podporu spolupráci v rámci koalice SPOLU v podzimních volbách do zastupitelstva hlavního města. 

Tyto volby za svou prioritu považuje nově zvolený předseda Kaplan. Stejně jako volby do zastupitelstev jednotlivých městských částí.

„Chci zvýraznit roli pražských lidovců a zdůraznit naše témata v rámci pražské koalice Spolu, která je logickým vyústěním projektu spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni,“ řekl Tomáš Kaplan.

Místopředseda Wolf věří, že nově zvolené vedení pražských lidovců zásadním způsobem přispěje k posílení pozice KDU-ČSL v Praze a úspěchu ve volebním klání SPOLU ve volbách. „Jsme připraveni převzít odpovědnost i při začlenění válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ řekl.

Po minulých volbách do pražského zastupitelstva se stal jediným jeho členem za KDU-ČSL Wolf. Lidovci tehdy figurovali na kandidátce koalice STAN a TOP 09 pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu.

Sobotní konference navrhovala také kandidáty do předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL pražští lidovci navrhli ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku. Podporu na post místopředsedy získali poslanec Tom Philipp a stávající členové předsednictva Petr Hladík a Jan Bartošek. 


Autor: Jan Puci

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

V Praze 11 bude jednat Výbor pro územní rozvoj

9. listopadu 2023 v 11:29

Již 9. jednání Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Prahy 11 se bude konat ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin v budově Úřadu MČ Praha 11 v Ocelíkově ulici 672/1. Pro bližší informace je potřeba sledovat web městské části www.praha11.cz.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Další články
Nahoru