Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan
Nový předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan. Foto: KDU-ČSL

Pražské lidovce vede nově Tomáš Kaplan

Pražskou KDU-ČSL nově vede zastupitel Prahy 4 a advokát Tomáš Kaplan. Delegáti sobotní volební konference mu dali přednost před dosavadním předsedou, zastupitelem páté městské části Vítem Šollem.

Zástupci pražských lidovců si včera na Pražské městské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel čtvrté městské části a advokát Tomáš Kaplan. 

Místopředsedy se stali poslanci Tom Philipp a Hayato Okamura, pražský zastupitel Jan Wolf a zastupitel Prahy 10 Pavel Mareš. Konference přijala také usnesení, ve kterém vyjádřila podporu spolupráci v rámci koalice SPOLU v podzimních volbách do zastupitelstva hlavního města. 

Tyto volby za svou prioritu považuje nově zvolený předseda Kaplan. Stejně jako volby do zastupitelstev jednotlivých městských částí.

„Chci zvýraznit roli pražských lidovců a zdůraznit naše témata v rámci pražské koalice Spolu, která je logickým vyústěním projektu spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni,“ řekl Tomáš Kaplan.

Místopředseda Wolf věří, že nově zvolené vedení pražských lidovců zásadním způsobem přispěje k posílení pozice KDU-ČSL v Praze a úspěchu ve volebním klání SPOLU ve volbách. „Jsme připraveni převzít odpovědnost i při začlenění válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ řekl.

Po minulých volbách do pražského zastupitelstva se stal jediným jeho členem za KDU-ČSL Wolf. Lidovci tehdy figurovali na kandidátce koalice STAN a TOP 09 pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu.

Sobotní konference navrhovala také kandidáty do předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL pražští lidovci navrhli ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku. Podporu na post místopředsedy získali poslanec Tom Philipp a stávající členové předsednictva Petr Hladík a Jan Bartošek. 


Autor: Jan Puci

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru