Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské letiště zahájilo hlavní sezónu, nabízí spojení do 35 destinací. Linek bude postupně přibývat
Ilustrační foto: Letiště Praha

Pražské letiště zahájilo hlavní sezónu, nabízí spojení do 35 destinací. Linek bude postupně přibývat

Se zahájením letního letového řádu, který na Letišti Václava Havla Praha začal platit včera, mohou cestující v první týdnu využít přímá letecká spojení do přibližně 35 destinací v 21 zemích světa, a to včetně charterových letů.

Jedná se o kombinaci již dostupných destinací a linek, se kterými se dopravci do Prahy po delší době vracejí. Nabídka další linek by se měla postupně navyšovat v souvislosti s obnovením provozu během nadcházejících měsíců.

Cestujícím budou i nadále k dispozici lety do významných evropských měst, jako jsou Amsterdam, Paříž nebo Frankfurt, které slouží i jako důležité přestupní body do navazujících destinací. V případě znovu obnovených leteckých spojení se jedná například o linku společnosti TAP Air Portugal do Lisabonu, která bude nově k dispozici až třikrát týdně, nebo o linku Austrian Airlines do Vídně s frekvencí čtyřikrát týdně.

Na pražské letiště se také vrací letecká společnost easyJet, která cestujícím nabídne spojení do švýcarské Basileje a Ženevy. V období Velikonoc má naplánované lety do Barcelony společnost Vueling a k dispozici budou rovněž spojení do Valencie nebo Malagy, kam létají až dvakrát týdně Smartwings.

Kromě toho zůstávají v provozu lety do dlouhodobě oblíbených dovolenkových destinací, například do Hurghady, Marsy Alam, Las Palmas, na Tenerife, Fuerteventuru nebo Madeiru.

I nadále jsou v provozu lety na dálkových linkách do katarského Dauhá s Qatar Airways či do Dubaje, které nabízí Emirates i flydubai. „Další dostupné destinace by měly postupně přibývat v průběhu sezóny v závislosti na tom, jak se bude také zvyšovat poptávka po létání a jaké budou platné podmínky pro vstup do jednotlivých zemí. Obnovení provozu, na které je pražské letiště připraveno, jednoznačně pomůže i zavedení jednotného protokolu cestování, takzvaných covid pasů, který představila Evropské komise,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

V souvislosti s letní sezónou se také obnovuje provoz letiště během nočních hodin, který byl během zimní letového řádu dočasně pozastaven. I během letní sezóny platí doporučení, aby si všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky, vyhnou se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. 

Nově obnovené linky se zahájením letového řádu: (*může se změnit dle aktuální situace)

 

Basilej              easyJet                        až 2× týdně (pá, ne)

Lisabon            TAP Air Portugal          až 3× týdně (čt, so, ne)

Oděsa              ČSA                             až 2× týdně (út, pá)

Valencie           Smartwings                  až 2× týdně (po, pá)

Vídeň               Austrian Airlines           až 4× týdně (po, st, pá, ne)

Ženeva             easyJet                        až 2× týdně (pá, ne)


Noční provoz v Těšnovském tunelu bude omezen

20. dubna 2021 v 10:03

Od 26. dubna do 27. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA ( směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Zlíchovský tunel bude v noci uzavírán

19. dubna 2021 v 10:11

Od 19. dubna do 20. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru