Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících

Letiště Václava Havla Praha má za sebou silnou letní sezónu, od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající. Od začátku roku do konce srpna pak letištěm prošlo bezmála sedm milionů cestujících. Informoval o tom předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Nejrušnějším dnem byl první červenec, kdy počet odbavených pasažérů překročil hranici 50 tisíc.

Nejoblíbenější zemí z pohledu počtu odbavených cestujících bylo Řecko, následované Itálií a Španělskem. Turecká Antalya je pak na prvním místě v rámci konkrétních dovolenkových destinací, mezi další oblíbené lokality patřily Hurghada a Marsa Alam v Egyptě, bulharský Burgas nebo řecký Heraklion.

Výhled na zimu a na rok 2023

Letiště Václava Havla Praha v rámci zimního letového řádu, tedy od 30. října do 25. března, počítá s odbavením necelých čtyř milionů pasažérů. Přibydou také nová spojení, například dopravce Air Moldova bude od konce října nabízet přímé spojení do Kišiněva, Eurowings do Osla a na Madeiru a od začátku listopadu budou létat také do Hurghady a do Marsa Alam.

Další spoje nabídne také letecká společnost Fly Erbil do Erbilu, SalamAir bude létat do měst Muscat a Salalah, SAS do Kodaně a Wizz Air do Londýna na Letiště Luton a také do Bukurešti.

„Letecká společnost Salam Air nabídne nové spojení do Ománu, konkrétně do Maskatu a do Salalah. Nadcházející zimní letový řád bude ve znamení další obnovy počtu frekvencí, například mezi Prahou a Varšavou, s italským Milánem nebo s Londýnem, kde se obnovuje i spojení na letiště Londýn/City a to třikrát týdně,“ sdělil Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

Příští rok by Letiště Praha mohlo v souladu s aktuálním výhledem odbavit 12,7 milionu cestujících.

Nová spojení od zimního letového řádu

Air Moldova – Kišiněv (30.10.)
Eurowings – Oslo (30.10.), Madeira (30.10.), Hurghada (1.11.), Marsa Alam (1.11.)
Fly Erbil (UR Airlines) – Erbil (31.10.)
SalamAir – Muscat (26.10.), Salalah (21.10.)
SAS – Kodaň (31.10.)
Wizz Air – Londýn/Luton (30.10.), Bukurešť (2.12.)
Nová charterová spojení do Thajska (Krabi) a na Madagaskar (Nosy Be) / LOT + Neos.
Obnovené spojení British Airways na letiště Londýn/City (30.10.2022 / 3× týdně).

Linky nově operované i v zimní sezoně

easyJet – Porto
Eurowings – Stockholm/ARN, Larnaka
Jet2.com – Glasgow
Luxair – Lucemburk
Ryanair – Madrid, Turín
SunExpress – Antalya
Wizz Air – Larnaka, Benátky/VCE, Milán/MXP, Varna, Kišiněv, Bari

Zdroj: Letiště Praha


Autor: red

Vánoční kampaň Letiště Praha láká na vůně dálek

Dnes v 11:19

Vůně. Pojí se vzpomínkami, emocemi a lidmi kolem nás. Vůně v sobě nesou různorodé esence spojené s přírodou, obyvateli, historií, architekturou, kulturou, gastronomií nebo místem. Každé místo na světě má vlastní identitu a jedinečnou vůni. Stejně tak i Letiště Václava Havla Praha, kde často začíná...

Minisérie přibližuje symbiózu všech skupin, které se potkávají ve skalách

30. listopadu 2023 v 17:02

Vyrušit hnízdící ptáky může svým nevhodným chováním každý návštěvník krajiny, lezci se k nim ale mohou dostat mnohem blíž a stávají se tak vysokým potenciálním nebezpečím.

Vyvracíme pět nejčastějších mýtů spojených se zimní dovolenou v karavanu

20. listopadu 2023 v 10:39

Cestování na čtyřech kolech se stalo synonymem pro svobodu, dobrodružství i nezávislost. Přesto se ale najdou tací, kteří s prvními vločkami sněhu odkládají své karavany i obytňáky k zimnímu spánku. Ve společnosti totiž panuje řada předsudků, která je se zimním karavaningem spojená. Parkování...

Tip na výlet: Nový Biopark Kladno

27. října 2023 v 18:29

Z areálu bývalých kasáren se stal unikátní a veřejně přístupný Biopark Kladno, který nabízí dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídkovou věž, ale hlavně řadu informací o koloběhu vody v přírodě a různých ekosystémech.

Využijte barevného podzimu k poznávání okolních krás

25. října 2023 v 09:52

To, že jsme již dali sbohem astronomickému létu, rozhodně neznamená, že tomu tak musí být i s cestováním. Letos jsme se navíc přesvědčili o tom, že sluníčko se nerado vzdává, a tak máme ještě stále naději na nějaké ty prohřáté dny. Ovšem ani v případě, že se nedostaví, není důvod ke smutku –...

Prodlužte si léto ve Španělsku

5. října 2023 ve 13:39

Že léto končí posledním zářijovým dnem? Ale vůbec ne! Letní pohodu si můžete prodloužit až do podzimních měsíců. Máte rádi atmosféru jihoevropských států a zároveň dáváte přednost jinému typu dovolené, než trávit týden v hotelovém komplexu? Pokud jste si odpověděli „ano“, splnit si tato přání...

Další články
Nahoru