Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících

Letiště Václava Havla Praha má za sebou silnou letní sezónu, od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající. Od začátku roku do konce srpna pak letištěm prošlo bezmála sedm milionů cestujících. Informoval o tom předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Nejrušnějším dnem byl první červenec, kdy počet odbavených pasažérů překročil hranici 50 tisíc.

Nejoblíbenější zemí z pohledu počtu odbavených cestujících bylo Řecko, následované Itálií a Španělskem. Turecká Antalya je pak na prvním místě v rámci konkrétních dovolenkových destinací, mezi další oblíbené lokality patřily Hurghada a Marsa Alam v Egyptě, bulharský Burgas nebo řecký Heraklion.

Výhled na zimu a na rok 2023

Letiště Václava Havla Praha v rámci zimního letového řádu, tedy od 30. října do 25. března, počítá s odbavením necelých čtyř milionů pasažérů. Přibydou také nová spojení, například dopravce Air Moldova bude od konce října nabízet přímé spojení do Kišiněva, Eurowings do Osla a na Madeiru a od začátku listopadu budou létat také do Hurghady a do Marsa Alam.

Další spoje nabídne také letecká společnost Fly Erbil do Erbilu, SalamAir bude létat do měst Muscat a Salalah, SAS do Kodaně a Wizz Air do Londýna na Letiště Luton a také do Bukurešti.

„Letecká společnost Salam Air nabídne nové spojení do Ománu, konkrétně do Maskatu a do Salalah. Nadcházející zimní letový řád bude ve znamení další obnovy počtu frekvencí, například mezi Prahou a Varšavou, s italským Milánem nebo s Londýnem, kde se obnovuje i spojení na letiště Londýn/City a to třikrát týdně,“ sdělil Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

Příští rok by Letiště Praha mohlo v souladu s aktuálním výhledem odbavit 12,7 milionu cestujících.

Nová spojení od zimního letového řádu

Air Moldova – Kišiněv (30.10.)
Eurowings – Oslo (30.10.), Madeira (30.10.), Hurghada (1.11.), Marsa Alam (1.11.)
Fly Erbil (UR Airlines) – Erbil (31.10.)
SalamAir – Muscat (26.10.), Salalah (21.10.)
SAS – Kodaň (31.10.)
Wizz Air – Londýn/Luton (30.10.), Bukurešť (2.12.)
Nová charterová spojení do Thajska (Krabi) a na Madagaskar (Nosy Be) / LOT + Neos.
Obnovené spojení British Airways na letiště Londýn/City (30.10.2022 / 3× týdně).

Linky nově operované i v zimní sezoně

easyJet – Porto
Eurowings – Stockholm/ARN, Larnaka
Jet2.com – Glasgow
Luxair – Lucemburk
Ryanair – Madrid, Turín
SunExpress – Antalya
Wizz Air – Larnaka, Benátky/VCE, Milán/MXP, Varna, Kišiněv, Bari

Zdroj: Letiště Praha


Autor: red

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

22. května 2023 v 09:17

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným...

Vlakem na výlet do muzea

28. dubna 2023 v 09:56

Poslední dubnový víkend se po zimní přestávce znovu otevřou brány muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruovanou expozici a vyhlídkové jízdy nostalgickou lokomotivou Kafemlejnek do Rakovníka a Řevničova. Až do konce října je pro veřejnost připravena celá...

Pavel Macháček: Fenomén Rychlebské hory

28. dubna 2023 v 08:25

Jen několik desítek kilometrů dlouhé Rychlebské hory oddělují Českou republiku od Polské. A ačkoliv zůstávají ve stínu svých známějších sousedů, nabízí svým návštěvníkům zážitek z čisté přírody nebo z historických památek. Nacházejí se zde lázně založené proslulým otcem vodoléčby Vincenzem...

Další články
Nahoru