Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 milionu cestujících

Letiště Václava Havla Praha má za sebou silnou letní sezónu, od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající. Od začátku roku do konce srpna pak letištěm prošlo bezmála sedm milionů cestujících. Informoval o tom předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Nejrušnějším dnem byl první červenec, kdy počet odbavených pasažérů překročil hranici 50 tisíc.

Nejoblíbenější zemí z pohledu počtu odbavených cestujících bylo Řecko, následované Itálií a Španělskem. Turecká Antalya je pak na prvním místě v rámci konkrétních dovolenkových destinací, mezi další oblíbené lokality patřily Hurghada a Marsa Alam v Egyptě, bulharský Burgas nebo řecký Heraklion.

Výhled na zimu a na rok 2023

Letiště Václava Havla Praha v rámci zimního letového řádu, tedy od 30. října do 25. března, počítá s odbavením necelých čtyř milionů pasažérů. Přibydou také nová spojení, například dopravce Air Moldova bude od konce října nabízet přímé spojení do Kišiněva, Eurowings do Osla a na Madeiru a od začátku listopadu budou létat také do Hurghady a do Marsa Alam.

Další spoje nabídne také letecká společnost Fly Erbil do Erbilu, SalamAir bude létat do měst Muscat a Salalah, SAS do Kodaně a Wizz Air do Londýna na Letiště Luton a také do Bukurešti.

„Letecká společnost Salam Air nabídne nové spojení do Ománu, konkrétně do Maskatu a do Salalah. Nadcházející zimní letový řád bude ve znamení další obnovy počtu frekvencí, například mezi Prahou a Varšavou, s italským Milánem nebo s Londýnem, kde se obnovuje i spojení na letiště Londýn/City a to třikrát týdně,“ sdělil Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

Příští rok by Letiště Praha mohlo v souladu s aktuálním výhledem odbavit 12,7 milionu cestujících.

Nová spojení od zimního letového řádu

Air Moldova – Kišiněv (30.10.)
Eurowings – Oslo (30.10.), Madeira (30.10.), Hurghada (1.11.), Marsa Alam (1.11.)
Fly Erbil (UR Airlines) – Erbil (31.10.)
SalamAir – Muscat (26.10.), Salalah (21.10.)
SAS – Kodaň (31.10.)
Wizz Air – Londýn/Luton (30.10.), Bukurešť (2.12.)
Nová charterová spojení do Thajska (Krabi) a na Madagaskar (Nosy Be) / LOT + Neos.
Obnovené spojení British Airways na letiště Londýn/City (30.10.2022 / 3× týdně).

Linky nově operované i v zimní sezoně

easyJet – Porto
Eurowings – Stockholm/ARN, Larnaka
Jet2.com – Glasgow
Luxair – Lucemburk
Ryanair – Madrid, Turín
SunExpress – Antalya
Wizz Air – Larnaka, Benátky/VCE, Milán/MXP, Varna, Kišiněv, Bari

Zdroj: Letiště Praha


Autor: red

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Víte, jaký je rozdíl mezi národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí?

29. července 2022 v 06:32

Teplé letní počasí přímo vybízí k výletům do okolí. A není divu. Vždyť kde jinde najdeme tolik přírodních i historických krás než u nás v Česku? Až se tedy příště vydáte do útrob zdejších lesů, luhů a hájů, všimněte si, že velká řada z nich spadá pod zvláště chráněná území, tedy oblasti, které si...

Tip na výlet: Festival ve Slavonicích nabídne filmy i hudbu

28. července 2022 v 10:27

V renesančních Slavonicích se letos od 3. do 7. srpna koná festival Slavonice Fest.

innogy point uvede další talk show s filmovými tvůrci

6. července 2022 ve 13:51

Návštěvníci 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si mohou dnes od 16 hodin poslechnout v innogy pointu na Mlýnské kolonádě další talk show, dorazí tvůrci filmu Srdce na dlani – Martin Horský a Jana Pidrmanová. Už v 15 hodin bude na kolonádě vystoupení vozíčkářů, návštěvníci...

Další články
Nahoru