Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské letiště spustilo nábor. Přijme až 200 nových zaměstnanců  a řadu lidí na dohody
Hledají se i pracovníci do bezpečnostní kontroly. Foto: Letiště Praha

Pražské letiště spustilo nábor. Přijme až 200 nových zaměstnanců a řadu lidí na dohody

Pražské letiště letos plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti loňskému roku. Kvůli předpokládanému nárůstu provozu navýší počet lidí, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo pracovní poměr. Informovala o tom mluvčí letiště Klára Divíšková. Nejvíce potřebné profese aktuálně zahrnují pracovníky bezpečnostní kontroly, pracovníky odbavení cestujících a pracovníky nakládky a vykládky letadel.  

Nabírání zaměstnanců přichází po kritických letech 2020 a 2021, které byly poznamenány pandemií onemocnění covid-19. Letectví bylo jedním z nejvíce zasažených sektorů, který zaznamenal největší ztráty.

Skupina Letiště Praha proto ve dvou vlnách propustila 600 zaměstnanců z provozu i administrativy. 

„Ke konci roku 2021 měla skupina Letiště Praha 3337 zaměstnanců, letos potřebujeme toto číslo navýšit o desítky zaměstnanců. Očekáváme dvojnásobný počet odbavených cestujících. Personálně proto navýšíme hlavně ty organizační složky, na které bude mít nárůst provozu největší dopad a které jsou zároveň stěžejní pro komfortní průchod cestujících procesem odbavení. Zároveň se zaměřujeme na masivní nábor v režimu dohod mimo pracovní poměr, což nám umožní větší flexibilitu a optimalizaci nákladů pro pokrytí nejvyšší sezónnosti,“ řekla personální ředitelka Letiště Praha Dana Lörincová. 

Nabírání se týká v první řadě pracovníků bezpečnostní kontroly, kteří jsou jednou z významných bezpečnostních složek letiště. Mezi jejich kompetence spadá například provádění bezpečnostní kontroly cestujících, posádek a personálu, kontroly jejich kabinových i zapsaných zavazadel nebo dozor nad výstupem cestujících do terminálů.

Další skupinou jsou obecně pracovníci ve službách zákazníků například tedy zaměstnanci stravovacích služeb, služeb letištních salonků a koordinátorů parkování. Otevřené pozice jsou například řidiči autobusů, hasiči a ostraha letiště. 

Nové pracovníky hledá také dceřiná společnost Czech Airlines Handling, která na Letišti Václava Havla Praha zajišťuje odbavení cestujících a letadel.

„S novými očekávanými linkami a s vyšší frekvencí letů je nutné zajistit dostatek pracovníků, aby odbavení probíhalo komfortně a aby byly splněny smluvní požadavky dopravců,“ upřesňuje Dana Lörincová.

Otevřené pozice se týkají hlavně pracovníků nakládky a vykládky zavazadel, kteří se pohybují po ploše a zajišťují tuto službu pro letadla různých typů. 

Hlavním lákadlem je podle Lörincové atraktivní prostředí mezinárodního letiště a benefity, které Letiště Praha zaměstnancům poskytuje. Na některé benefity dosáhnou i ti, kteří pracují na dohody.


Autor: puc

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru