Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - polojasno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské letiště posílí kontroly cestujících na příletech
Cestující na pražském letišti. Foto: Letiště Praha

Pražské letiště posílí kontroly cestujících na příletech

Na Letišti Václava Havla Praha bude posílena kontrola aktuálně platných podmínek pro vstup do České republiky. Společnost Letiště Praha (LP), Cizinecká policie ČR a Celní správa tak společně reagují na postupně narůstající provoz na letišti i na možnost znovu cestovat za účelem turismu z dalších zemí. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí LP Kateřina Pavlíková.

Od středy 1. září se tak upraví postup odbavení všech cestujících, kteří přiletí do Prahy. Změny na obou terminálech pražského letiště se do odvolání dotknou turistů i občanů ČR i EU+, kteří se do Česka vracejí. 

Letiště i nadále všem cestujícím doporučuje, aby si vždy dopředu zjišťovali všechna pravidla. Již před odletem ze své destinace do Prahy by měli mít připravené a ideálně vytištěné všechny potřebné dokumenty, příjezdový formulář i potvrzení o bezinfekčnosti, pokud ho z dané země potřebují. 

„Nový model koordinujeme se zástupci ministerstva zdravotnictví i dalšími bezpečnostními složkami, které na letišti působí. Posilujeme také personální kapacity i vybavení tak, abychom urychlili celý proces odbavení na příletech. Cestující mohou rovněž kontroly na příletu do České republiky sami urychlit, pokud budou mít předem zjištěné aktuální podmínky a všechny dokumenty připravené,“ řekl místopředseda představenstva LP Jiří Kraus. 

Nové ochranné opatření umožňuje dalším lidem přicestovat do Česka za účelem turismu. Musí mít však dokončené očkování proti onemocnění covid-19 vakcínami, které byly schváleny Evropskou agenturou pro léčivé přípravky a cestovat ze zemí, jejichž certifikáty jsou uznávány. Podle prognóz se předpokládá, že se zvýší zájem i o cestování do Prahy. 

Cestující budou podle nových postupů po příletu společně kontrolovat pracovníci LP, příslušníci Cizinecké policie ČR a Celní správy ČR. Tento postup před pasovou hraniční kontrolou na Terminálu 1 i 2 se na splnění všech podmínek na příletu. 

Na příletu do České republiky se kontroluje, zda-li mají cestující podle platného ochranného opatření vyplněný zejména příjezdový formulář, potvrzení o dokončeném očkování nebo doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. 

Cestující také mohou podle pravidel předložit také potvrzení o negativním testu na covid-19. Konkrétní vyhodnocení situace bude však vždy záležet na případu daných cestujících a destinace, ze které přilétají.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru