dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
Pražské lesy a parky jsou rájem běžkařů, lyžaři jsou k vidění i na sídlištích
Po nedělní sněhové nadílce byli běžkaři k vidění i na sídlišti Novodvorská. Foto: VP

Pražské lesy a parky jsou rájem běžkařů, lyžaři jsou k vidění i na sídlištích

Sněhová nadílka potěšila milovníky zimních sportů a na své si přijdou hlavně běžkaři. Praha na ně myslí při údržbě silnic a cest.

„U lesních ploch musí být standardně zajištěna sjízdnost především u hlavních cest, a to pro složky integrovaného záchranného systému. Mimo hlavní cesty ale lidé mohou do lesů vyrazit na běžkách. Speciálně pro běžkaře je část přístupových cest prohrnuta takzvaně nabílo,“ říká náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu).

Vhodných lokalit pro běžky nabízí Praha celou řadu. Mezi doporučené patří například Lesní úsek Šárka – Suchdol, Hlásek, Lesní úsek Chuchle, Ladronka, Cibulka, Chuchelský háj, Lesní úsek Hodkovičky, Modřanská rokle, Kunratický les, Lesní úsek Hostivař, Milíčovský les, Hostivařský lesopark, Lesní úsek Běchovice, Lesopark Letňany a řada dalších míst.

Hlubuček ale vyzývá k opatrnosti: „Mimo značené cesty hrozí pády větví a těžkého sněhu z korun stromů. Pracovníci Lesů hlavního města Prahy samozřejmě stromy podél značených cest průběžně kontrolují, ale riziko tady stále je minimálně do doby, než odtaje těžký, mokrý sníh.“

S úpravou lesních cest pro běžkaře se počítá, dokud bude dostatečná a kvalitní sněhová pokrývka.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru