Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské lanovky začnou po vynucené pauze opět fungovat, do MHD se vrátí revizoři
Lanovka jedoucí na Petřín, v pozadí je vidět Pražský hrad. Foto: archiv DPP

Pražské lanovky začnou po vynucené pauze opět fungovat, do MHD se vrátí revizoři

V návaznosti na uvolňování mimořádných vládních opatření a otevření zoologických a botanických zahrad od pondělí 27. dubna bude od stejného dne obnoven provoz lanové dráhy v areálu Zoo Praha. 

Provoz lanovky na Petřín byl kvůli pravidelné jarní výluce zastaven od 9. do 27. března. Kvůli mimořádným opatřením v souvislosti s epidemií koronaviru však byla výluka prodloužena až do odvolání. Lanovka začne znovu jezdit 11. května.

Během neplánovaného prodloužení výluky došlo k vymalování suterénu, dílny a strojovny, opravě servisního kanálu v horní stanici, opravě oplocení dráhy, pochozích schodů a údržbě betonové desky, měření pohybu svahu a byla provedena i kontrola spodních vod.

Od pondělí dojde k posílení provozu autobusové linky číslo 112, vedoucí k trojské zoologické a botanické zahradě. 

Muzeum MHD plánuje dopravní podnik otevřít v sobotu 13. června. Dosavadní stav, během kterého muzea musela být zavřena, byl využit na nutné opravy ve vozovně Střešovice, kde muzeum sídlí.

V těchto dnech je v halách vozovny aplikován protipožární nátěr. Nicméně provoz na historické lince číslo 41 bude opět obnoven od soboty 16. května.

V souvislosti s postupným nárůstem počtu cestujících v MHD začnou od pondělí 27. dubna fungovat v běžném režimu revizoři. Doposud byli částečně využíváni na jiné práce související s pandemií covid-19, například při plnění a distribuci dezinfekce. Byly také využiti jako informátoři během velikonoční výměny pražců na lince C pražského metra.

„MHD v Praze nebyla a není bezplatná, také v době nouzového stavu či mimořádných vládních opatření mají cestující povinnost si zakoupit jízdenku nebo časový kupon,“ uvedl dopraví podnik v tiskové zprávě.


Festival United Islands of Prague omezí dopravu

Dnes ve 13:50

V pátek 25. a v sobotu 26. června se v Praze na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží uskuteční festival United Islands of Prague. V sobotu od 6 do 24 hodin budou v souvislosti s touto akcí na komunikacích v Praze 1 a 5 – most Legií, Janáčkovo nábřeží, Vítězná a...

Práce na Hrozenkovské začíná v červenci

Dnes ve 13:09

Technická správa komunikací začne 1. července s pracemi na komunikaci Hrozenkovská v úseku Nedašovská – K Třešňovce. Stavba by měla skončit během září 2021.

Uzavření Letenského a Těšnovského tunelu

Včera v 06:15

Z důvodu hlavních prohlídek Letenského a Těšnovského tunelu budou od čtvrtka 24. června od 23 hodin do pátku 25. června do 5 hodin tunely uzavřeny.

Nové vlaky na Kralupsko a Berounsko

19. června 2021 v 06:27

Praha a Středočeský kraj se dohodly na objednání nových 20 elektrických a 10 motorových jednotek pro železniční tratě z Prahy do Kralup nad Vltavou včetně pokračování do Ústeckého kraje a také na linky S6 a S7 do Berouna včetně linky S75 z Beroun přes Křivoklát do...

Spanilá jízda skútrů Vespa Prahou ovlivní dopravu

17. června 2021 v 08:34

V sobotu 19. června se v Praze uskuteční Spanilá jízda skútrů Vespa. Povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7 a 8. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Tunelový komplex Blanka bude dnes v noci uzavřen

17. června 2021 v 06:56

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 17. června od 23 hodin do pátku 18. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru