dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Kuriozity: milenci v autě považováni za zloděje, drama s hubením hmyzu, opilý taťka
Muž vytáhnul do boje s mravenci pomocí dýmovnice. Ilustrační foto: Dendrofil / Wikimedia Commons

Kuriozity: milenci v autě považováni za zloděje, drama s hubením hmyzu, opilý taťka

Ve středu před půlnocí někdo zavolal na policejní linku, že v temném zákoutí ulice U Nové školy ve Vysočanech se možná někdo vloupal do zaparkovaného auta. Policisté, kteří přijeli na místo, vyrušili mladý milenecký pár v autě, který byl telefonujícím považován za zloděje.

„Jelikož se evidentně nejednalo o žádné protiprávní jednání, popřáli policisté dvojici klidný večer a z místa odjeli,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Když se opije, pospíchá za maminkou

Včera v jednu hodinu ráno odpočíval na autobusové zastávce Na Groši opilý muž. To by samo o sobě nebylo šokující, kdyby vedle sebe neměl zaparkovaný kočárek s jednoletým miminem.

„Po příjezdu na místo provedli policisté u kontrolovaného policisté orientační dechovou zkoušku, která prokázala téměř jeden a půl promile alkoholu v jeho dechu,“ sdělil Tomáš Hulan.

Muž s dítětem skončili na policejní stanici, kde si je vyzvedla mužova partnerka a zároveň matka dítěte. Přiznala, že to není poprvé, kdy se partner takto zachoval.

„Když se vrátí domu opilý, tak vezme dítě a jede s ním ke své matce, bez ohledu na to, kolik je právě hodin,“ řekla žena. Celou věc nyní bude řešit sociálka.

Hubil mravence dýmovnicí, vyhnal sousedy

Ve středu večer vyjížděli hasiči a policisté do ulice Janovská v Praze 10 k domnělému požáru. Chodby jednoho z domů tam totiž zahalil hustý dým. Kouř vycházel konkrétně z bytu v šestém patře sedmipodlažního domu.

Po vstupu do bytu hasiči zjistili, že zdrojem kouře nejsou plameny pohlcující vybavení domácnosti, nýbrž dýmovnice, jejichž původ jim nebyl znám. Proto bylo raději dvanáct nájemníků z šestého a sedmého patra evakuováno. Jejich nechtěný pobyt mimo domov se nakonec protáhl na hodinu a půl.

„S návratem majitele předmětného bytu přišlo i rozuzlení celé situace. Ten policistům vysvětlil, že si objednal dezinsekci své nemovitosti od nepříjemného hmyzu, například mravenců, která se evidentně vymkla kontrole,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Rozborem hasiči zjistili, že se jedná o látku škodlivou pouze hmyzu, nikoli ale lidem.


Další články
Nahoru