Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí

Pražské krimi

V kategorii Pražské krimi je 4683 příspěvků

Hořelo na střeše budovy v Dlouhé ulici

24. října 2022 v 19:49

Dnes ráno zasahovalo několik profesionálních jednotek hasičů u požáru izolace vzduchotechniky na střeše budovy v Dlouhé ulici.

Elita národa skončila na záchytce

22. října 2022 v 16:49

Oznámení o roztržce muže a ženy ve formě facek zavedlo 13. října ve večerních hodinách strážníky do vestibulu metra Dejvická. Po příchodu na místo hlídka nalezla dvě osoby, které mezi sebou vedly spor. Třetí osobu, která měla celý konflikt vyvolat a snažila se stanici opustit, se podařilo...

Tvrdila, že žádné drogy u sebe nemá

20. října 2022 v 11:07

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky kontrolovali v sobotu odpoledne na Žižkově osobu, kterou znali díky její drogové minulosti. Když se ženy zeptali, zda u sebe nemá drogy, řekla jim, že žádné nemá a ať se klidně podívají.

Odcizili katalyzátory, daleko neutekli

19. října 2022 v 07:12

Pražští policisté zadrželi dva muže, kteří odcizili katalyzátory. Oba se snažili ještě před policisty utéct.

Střelce z Václavského náměstí vypátrali strážníci

18. října 2022 v 17:40

Mladého muže odpovídajícího popisu osoby, která vystřelila z pistole v horní části Václavského náměstí, nalezli strážníci v ulici U Bulhara. Muže strážníci odzbrojili pod pohrůžkou namířené služební zbraně. Proč k výstřelu došlo, nyní zjišťují kolegové ze státní...

Chycen za ruku při pokusu vyloupit auto

18. října 2022 v 16:59

Snaha osmatřicetiletého muže vyloupit několik aut v Praze 5 nenechala chladnou oznamovatelku, která zkontaktovala linku 156. Strážníkům, kteří dorazili na místo, se podařilo dotyčného zadržet přímo při dalším pokusu o vylomení zámku.

Neměli na silnici co dělat

14. října 2022 v 19:23

Hlídky strážníků ve dvanácté městské části řešily dva muže pod vlivem drog a opilou ženu, kteří usedli do auta.  Všichni tři na sebe upozornili nestandardním způsobem jízdy – kličkovali, nezvládli udržet přímý směr, nesmyslně zrychlovali a zpomalovali.

Hořelo ve slévárně barevných kovů v Kolbenově ulici

7. října 2022 v 11:02

Včera po půl šesté ráno vyjíždělo několik profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů k hlášenému požáru střechy slévárny barevných kovů v Kolbenově ulici.

Policisté poskytli první pomoc muži, který zkolaboval na ulici

5. října 2022 v 07:45

Policisté z Modřan zasahovali v pondělí ráno na Sofijském náměstí v Praze 4 u kolapsu devětasedmdesátiletého muže. Tomu poskytoval první pomoc nejprve náhodný kolemjdoucí a po příjezdu hlídky si resuscitaci převzali.

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

4. října 2022 v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

3. října 2022 v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Nahoru