Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Pražské krimi

V kategorii Pražské krimi je 4365 příspěvků

Hořelo autovrakoviště

19. srpna 2021 v 19:18

Dnes ráno, v 8:36 hodin, byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár autovrakoviště v Dolních Měcholupech v ulici Ke Kablu.

Elektronický řidičák nestačí

19. srpna 2021 v 07:21

V rozmezí 8 hodin se strážníci setkali dvakrát se stejnou ženou, která usedla za volant bez řidičského průkazu. Řidička, která jevila známky opilosti nebo požití jiné omamné či psychotropní látky, se navíc v obou případech odmítla podrobit testům.

Obvinila policisty z krádeže vyžebraných peněz

14. srpna 2021 v 10:38

Policisté z oddělení Metro si při výkonu hlídkové služby povšimli jim notoricky známé, drogově závislé žebračky, která seděla ve vestibulu metra C na přestupní stanici Florenc. Před sebou měla otevřené pouzdro od flétny, ve kterém se nacházely vyžebrané peníze.

Bez řidičáku s lupem

11. srpna 2021 ve 12:10

Auto s rozbitým předním sklem neušlo pozornosti hlídky v Nademlejnské ulici ve Vysočanech. O osmadvacetiletém řidiči strážníci věděli, že nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění.

Hádka opilých kamarádů skončila v restaurační předzahrádce

9. srpna 2021 v 19:38

Do předzahrádky restaurace upadl včera po půlnoci kolemjdoucí muž a odmítal ji opustit. Člen ostrahy restaurace proto přivolal strážníky. Na místě hlídce upřesnil, že se jednalo o potyčku dvou mužů, kteří nakonec odešli směrem do Karlovy ulice.

Dítě jako ochranný štít

9. srpna 2021 v 09:59

Podívat se, jak jezdí vláčky, je oblíbenou činností snad každého malého dítěte. Tím správným místem na pozorování ale rozhodně není samotný prostor kolejiště. Strážníci ve čtvrtek přijeli do ulice Stará Spojovací na oznámení ve chvíli, kdy kolem muže s holčičkou na ramenou projel vlak ve...

Krásy Prahy učarovaly cizinci natolik, že zapomněl v tramvaji batoh

6. srpna 2021 v 07:14

Když to zjistil, požádal o pomoc pěší hlídku na Václavském náměstí. Tou dobou se měla tramvaj číslo 6 blížit k ulici Na Poříčí. Nejbližší autohlídka ale v uvedené ulici již soupravu nezastihla.

Rychlou jízdu motorkáře ukončila nehoda

5. srpna 2021 v 07:27

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali řidiče motorky, který odmítal zastavit. Poté co havaroval, zjistili proč.

Na útěku ho zastavila až namířená zbraň

4. srpna 2021 v 09:21

Hned dvakrát vyjížděla hlídka strážníků do pivního baru v Bobkově ulici na Praze 14. Poprvé se měli dva muži hrubě chovat ke kolemjdoucím ženám. Po příjezdu strážníků se ale v okolí nikdo vykazující známky problémového chování nenacházel. Snaha získat alespoň hrubý popis hrubiánů se také...

Policisté našli zapomenuté peníze v bankomatu

3. srpna 2021 v 09:09

V neděli pět minut po půl třetí odpoledne nalezla hlídka oddělení Metra ve Vodičkové ulici v Praze 1 v bankomatu zapomenutou finanční hotovost. Policisté peníze předali provozovateli bankomatu.

Autistický chlapec si odemkl byt a zmizel

3. srpna 2021 v 08:56

V Šafaříkově ulici si pěti letého Maxíka bez dozoru pobíhajícího po silnici všiml muž, který se ho pokusil zastavit. Chlapeček se ale dal na útěk a muži se ho podařilo doběhnout až po necelém půl kilometru v Bělehradské ulici. 

Cizinci ničili fasády domů, skončili v poutech

3. srpna 2021 v 08:52

Všímavost hlídky strážníků a následně práce operátora kamer pomohla k dopadení 3 cizinců, kteří posprejovali fasády domů v centru Prahy. Jejich řádění neušla ani zaparkovaná dodávka.

Psací pero za sto tisíc skončilo ve Vltavě

3. srpna 2021 v 08:49

Potápěči lovili z Vltavy vzácné pero z limitované edice poté, co je ve Smíchovském přístavu v blízkosti pontonu městské policie oslovil čtyřiašedesátiletý muž se žádostí o pomoc. Při práci na lodi mu nedopatřením spadlo do řeky pero, které měl zavěšené na...

Podvodníci se nabourávají do emailů firem a kradou jim peníze

2. srpna 2021 v 10:02

Pražská policie zaznamenala několik případů, kdy pachatelé připravují firmy o nemalé finanční částky poměrně sofistikovaným způsobem na základě předchozího nabourání se do firemních emailů. Když pachatelé získají přístup do emailových schránek, tak sledují komunikaci a čekají, až chce firma po...

Hledají se svědci dopravní nehody

2. srpna 2021 v 09:43

Pražští kriminalisté vyšetřují vážnou dopravní nehodu, která se stala ve středu 28. července pět minut po půl čtvrté odpoledne v blízkosti přechodu pro chodce za křižovatkou s ulicí Řipská směr z centra.

Chtěl propagovat veganství, tak posprejoval kostel

29. července 2021 ve 12:36

Pozorný oznamovatel jel v Praze 1 na Náměstí Republiky tramvají a všiml si muže, který sprejoval na památkově chráněnou zeď kostela svatého Josefa, a zavolal na linku 158. Policisté pak podle popisu sprejera našli ve stanici metra Náměstí Republiky, kde ho zadrželi.

Ukradl mobil, ale neutekl

27. července 2021 v 10:22

Přesně tři minuty trvalo v pátek po 20. hodině strážníkům dopadnout pachatele, který muži sedícímu na lavičce ve Vrchlického sadech, odcizil telefon.

Neovladatelný člun na Vltavě

26. července 2021 v 10:42

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

Nahoru