Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Pražské krimi

V kategorii Pražské krimi je 4366 příspěvků

Cestu domů lemovaly odpadky

18. září 2021 v 09:46

Cestu z tahu si trochu „zpestřili“. Jejich aktivitě neušly koše na bio odpad, zaparkovaný motocykl stejně jako vybavení restaurační zahrádky.

Auto jako zbraň

18. září 2021 v 09:40

Řidič zaparkoval auto v zóně placeného stání bez zaplacení a nelíbilo se mu, že se dostal do hledáčku strážníků. Autem se pak pokusil najet do jednoho člena hlídky a ujel.

Podomní a pochůzkový prodej je v Praze zakázán

16. září 2021 v 16:41

Správní orgán bude nyní řešit případ 26letého cizince, který nelegálně nabízel kolemjdoucím zboží. Na jeho činnost strážníky prostřednictvím tísňové linky upozornili ti, kterým své zboží nabízel.

Vloupání do pokoje na ubytovně

15. září 2021 v 15:03

Hlídky strážníků zadržely muže a ženu, kteří se vloupali do jednoho z pokojů na ubytovně v Praze 9. Při útěku poškodili několik dalších uzamčených dveří.

Požár vzduchotechniky v areálu v Praze 10

9. září 2021 v 10:37

Včera večer zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru ve výrobním areálu soukromé firmy. Hořely filtry ve vzduchotechnice odsávání.

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

6. září 2021 ve 20:40

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce

6. září 2021 v 11:51

Nejprve obtěžovala zákazníky v provozovně rychlého občerstvení, pak se pustila do boje se strážníky.

Strach o otce dovedl ženu za strážníky

6. září 2021 v 07:43

Po návratu z nemocnice v pátek 3. září nebral 69letý muž své dceři telefon, když se za ním vypravila, nereagoval na zvonění. Vstup do bytu jí znemožnily klíče v zámku. Byt v Rokycanově ulici se nacházel ve zvýšeném přízemí a neprůhledná fólie byla umístěna jen do výšky 2/3 oken. Strážníkům se...

Hořelo vybavení bytu v Praze 2

2. září 2021 v 19:19

Ve čtvrtek 2. září po půlnoci zasahovala jednotka hasičů z centrální stanice ve Wenzigově ulici v Praze 2 u požáru vybavení bytu obytného domu.

Opět řidiči se zákazem

1. září 2021 v 19:57

Strážníci v Praze zadrží ročně desítky řidičů se zákazem řízení. Další dva takoví zvýšili už tak dost smutnou statistiku. Jeden z nich se navíc odmítl podrobit testu na alkohol i drogy.

Za volantem taxíku si chtěl jen trochu vydělat

31. srpna 2021 ve 12:12

Při standardní kontrole narazil Taxi tým pražský strážníků na řidiče vozidla taxi a nestačil se divit. Protože mladík nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, je zcela logické, že nemohl mít ani oficiálně evidované vozidlo na přepravní službu, stejně jako průkaz řidiče taxislužby, stejně jako...

Policisté pronásledovali auto, použili i varovné výstřely

29. srpna 2021 ve 20:40

Na linku 158 přišlo dnes oznámení, podle kterého se v Bajkonurské ulici na Jižním městě pohybuje okolo auta Fiat skupina mladých lidí, kteří by mohli být pod vlivem alkoholu nebo drog a je možnost, že někdo z nich bude následně řídit vozidlo. Na místo vyrazili policisté z oddělení hlídkové služby...

Zloděje s odcizenou židlí našli strážníci na nádraží

27. srpna 2021 v 10:20

Ze zahrádky cukrárny v Nádražní ulici odnesl minulý týden 43letý muž židli. Strážníci, kteří muže dobře znali, ho i s nepoškozeným lupem objevili na autobusovém nádraží Na Knížecí.

Arogance, drzost a pepřák na Andělu

27. srpna 2021 v 10:17

Hlídku městské policie si ve středu dopoledne na pěší zóně Anděl dva mladíci nejprve natáčeli na telefon, pak požádali o zapálení cigarety. Jeden ze strážníků odpověděl, že zapalovač nemá a vyzval je, aby udržovali odstup.

Dvanáctiletá chtěla skočit z Karlova mostu

26. srpna 2021 ve 20:07

Během kontrolní činnosti na Karlově mostě si hlídka strážníků všimla dívky sedící na kamenném zábradlí. Hovořila s mladíkem, který stál vedle ní. Náhle přehodila nohy nad hladinu řeky, mladík zakřičel, že chce skočit dolů a strhnul ji na dlažbu.  

Hádka skončila napadením ženy, strážníky volal soused

24. srpna 2021 v 06:36

Se slovy „To jedete asi na mě“ se hlídce před vchodem do domu přihlásil muž, který zároveň sdělil, že se pohádal s partnerkou a ta ho nechce pustit do bytu pro klíče a doklady.

Jedno pivko a tři promile

23. srpna 2021 v 19:27

Vzájemně se podpírající dvojice mužů zaujala v sobotu odpoledne pozornost hlídky strážníků na Václavském náměstí. Oba zjevně pod vlivem alkoholu nebo drog usedli do zaparkovaného vozidla. Po dohodě s operátorem kamerového systému strážníci vozidlo monitorovali, a když se muž rozjel po náměstí...

Policisté zastavili kradené auto, řidič měl u sebe větší množství drog a zbraně

23. srpna 2021 ve 14:41

Ve středu, krátce po šesté hodině večer, projížděli policisté po Jižní spojce, kde si povšimli vozidla v pátrání.  Vozidlo sledovali a předávali jeho polohu ostatním hlídkám v terénu, které se blížily na pomoc. V Českobrodské ulici dostal řidič kradeného vozu pokyn k zastavení, na který reagoval...

Kriminalisté zadrželi sedm lidí, kteří vyráběli a prodávali pervitin

20. srpna 2021 v 10:13

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, kteří se zabývají potíráním drogové trestné činnosti, v minulých dnech obvinili skupinu sedmi lidí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Nahoru