Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Pražské kontaktní centrum zodpoví dotazy z oblasti bytového fondu prostřednictvím informační linky

Magistrát hlavního města Prahy zavádí od pondělí 14. prosince novou službu pro občany. V době trvání nouzového stavu, kdy podle vládního krizového opatření musí být omezeny úřední hodiny pro veřejnost, bude možné i mimo tento čas vyřizovat dotazy z oblasti bytového fondu prostřednictvím informační linky Pražského kontaktního centra.

„Věřím, že zapojení Pražského kontaktního centra do vyřizování telefonátů směřujících na bytový odbor bude přínosem pro obě strany. Občanům zvedne telefon profesionální operátor i mimo úřední hodiny a zaměstnanci bytového odboru budou moci věnovat více času zpracovávání písemně podaných žádostí o pronájem bytu, čímž dojde k urychlení celého procesu,“ uvedl radní hlavního města Prahy Adam Zábranský.

Lidé se mohou s obvyklými dotazy, které se týkají žádostí o pronájem bytu v majetku hlavního města Prahy, obracet každý pracovní den mimo stávající úřední hodiny v době nouzového stavu (pondělí 8:00 – 13:00 a středa 13:00 – 18:00) na speciálně vyškolené operátory Pražského kontaktního centra. Ti budou od pondělí 14. prosince od 13:00 k dispozici pro případné informace z agendy bytového fondu na telefonním čísle 12444 v těchto hodinách:
Pondělí   13:00 – 18:00
Úterý    8:00 – 15:00
Středa    8:00 – 13:00
Čtvrtek    8:00 – 15:00
Pátek    8:00 – 11:00

V tuto dobu budou zároveň na Pražské kontaktní centrum přesměrovávány všechny hovory referentů odboru bytového fondu magistrátu. Přímo na ně se mohou klienti obracet ve stanovených úředních hodinách. Po ukončení nouzového stavu, kdy se znovu vrátí standardní úřední doba magistrátu, to bude vždy v pondělí a ve středu od 8:00 do 18:00. Pokud bude volající požadovat bližší informace ke konkrétnímu případu, bude odkázán na příslušného referenta v úředních hodinách.

Klienti se na informační lince mohou například dozvědět, které dokumenty jim ještě chybí ke zkompletování žádosti o pronájem bytu nebo třeba v jaké fázi vyřizování se žádost aktuálně nachází.

Při volání z mobilního telefonu bude hovor prozatím zpoplatněn podle tarifů příslušného mobilního operátora. Magistrát však aktuálně projednává možnost převedení tohoto čísla pod takzvané zelené linky, které jsou pro volající zdarma. Kromě toho se zájemci mohou bezplatně se svými dotazy obracet na Pražské kontaktní centrum přes e-mail info@praha.eu nebo také prostřednictvím on-line dotazníku.Dětské poklady se vrátily malému majiteli

Dnes v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

Anketa Prahy 6: Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo?

Dnes v 07:03

Železné sochy z dílny Čestmíra Sušky instalovala městská část naproti usedlosti Ladronka na zkoušku díky bezplatné výpůjčce děl na jeden a půl roku. Oba objekty se během krátké doby staly přirozenou součástí parku a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, která snoubí estetickou funkci s volnočasovou....

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 2 navýšila peníze na pomoc obětem domácího násilí

21. července 2021 v 06:57

Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné...

Stromy v Sadech Svatopluka Čecha prohlédl dendrolog

20. července 2021 v 16:43

V neděli se v důsledku nepříznivého počasí vyvrátil jeden z jerlínů v Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2.

Hlasování o nejoblíbenější strom v Praze 6 je ve finále

20. července 2021 v 16:31

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla k finále a do užšího výběru postoupilo celkem 12 stromů, mezi nimiž se rozhodne o definitivním vítězi. Hlasovat pro některý z nich můžete až do 3. srpna.

Další články
Nahoru