Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské koleje opět zamíří do Německa, zákazníkem je dopravní podnik z Hannoveru
Koleje pro Hannover. Foto: PS

Pražské koleje opět zamíří do Německa, zákazníkem je dopravní podnik z Hannoveru

Dopravní podnik Hannover si objednal výrobky Pražské strojírny v hodnotě 19 milionů korun. Jedná se o kolejová křížení a kolejový přejezd. Informovala o tom mluvčí společnosti Anna Řeháková. V minulých letech dodávala strojírna do Hannoveru například šestisrdcovkové kolejové rozvětvení a další křížení.

Výrobky z Pražské strojírny jsou hojně využívány napříč německými městy. Německé dopravní podniky patří mezi náročnější zákazníky, s Pražskou strojírnou udržují dlouhodobé obchodní vztahy.

Pražská strojírna vyrábí i letos kolejové křížení pro německý Hannover, konkrétně dvě křížení. První z nich je šestisrdcovkové odbočení z ulice Wallenteinstraβe do Götinger Chaussee s již uskutečněnou přejímkou ke konci srpna a druhé křížení je dvojitý kolejový přejezd Endpunkt Garbsen na konečné linky číslo 4 s termínem přejímky koncem září roku. Obě křížení jsou dlouhé přes padesát metrů.

„V obou případech Pražská strojírna vyhrála cenou i léty ověřenou kvalitou. Zakázky pro německý trh jsou prestižní záležitostí, protože německý odběratel je náročný na technické provedení. Při přejímce vše důkladně přeměřuje přímo u nás na hale. Náročný je i na dokladovou část přejímky, to znamená doložení všech použitých materiálů a výrobních postupů s důrazem na provedené svářečské práce,“ řekl Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny.

„Zakázky pro německý trh naši firmu ,vycvičily´ v dobrém slova smyslu a zavedený pořádek a důslednou mezioperační kontrolu včetně zákazníkem požadovaných dokladů jsme již dávno aplikovali na všechny naše zakázky,“ doplnil Masarovič.

Odběratelem křížení jsou stavební firmy a přejímky se účastní budoucí uživatel, tedy Dopravní podnik Hannover (Üstra), který navíc najímá nezávislého přejímače s laserovým přeměřováním rozměrů.

Obě zakázky jsou dodávka tramvajového svršku „na klíč“, tedy včetně zabudovaných a vyzkoušených výhybkových systémů a vytápění výměn, prvků a skříněk blokovacích i odblokovacích kolejových obvodů a skříňky čítačů náprav.

„Vzhledem k vytížení zakázkami pro české dopravní podniky jsme byli bohužel nuceni letos vynechat pravidelné dodávky pro Berlín, ale již nyní v polovině roku nám přicházejí poptávky na březen roku příštího. Německé zakázky jsou pravidelnou částí našeho exportu a jsou pro nás mnohdy tou pravou technickou výzvou,“ komentuje Masarovič.

 


Autor: Karel Netolický

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Další články
Nahoru