Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské koleje opět zamíří do Německa, zákazníkem je dopravní podnik z Hannoveru
Koleje pro Hannover. Foto: PS

Pražské koleje opět zamíří do Německa, zákazníkem je dopravní podnik z Hannoveru

Dopravní podnik Hannover si objednal výrobky Pražské strojírny v hodnotě 19 milionů korun. Jedná se o kolejová křížení a kolejový přejezd. Informovala o tom mluvčí společnosti Anna Řeháková. V minulých letech dodávala strojírna do Hannoveru například šestisrdcovkové kolejové rozvětvení a další křížení.

Výrobky z Pražské strojírny jsou hojně využívány napříč německými městy. Německé dopravní podniky patří mezi náročnější zákazníky, s Pražskou strojírnou udržují dlouhodobé obchodní vztahy.

Pražská strojírna vyrábí i letos kolejové křížení pro německý Hannover, konkrétně dvě křížení. První z nich je šestisrdcovkové odbočení z ulice Wallenteinstraβe do Götinger Chaussee s již uskutečněnou přejímkou ke konci srpna a druhé křížení je dvojitý kolejový přejezd Endpunkt Garbsen na konečné linky číslo 4 s termínem přejímky koncem září roku. Obě křížení jsou dlouhé přes padesát metrů.

„V obou případech Pražská strojírna vyhrála cenou i léty ověřenou kvalitou. Zakázky pro německý trh jsou prestižní záležitostí, protože německý odběratel je náročný na technické provedení. Při přejímce vše důkladně přeměřuje přímo u nás na hale. Náročný je i na dokladovou část přejímky, to znamená doložení všech použitých materiálů a výrobních postupů s důrazem na provedené svářečské práce,“ řekl Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny.

„Zakázky pro německý trh naši firmu ,vycvičily´ v dobrém slova smyslu a zavedený pořádek a důslednou mezioperační kontrolu včetně zákazníkem požadovaných dokladů jsme již dávno aplikovali na všechny naše zakázky,“ doplnil Masarovič.

Odběratelem křížení jsou stavební firmy a přejímky se účastní budoucí uživatel, tedy Dopravní podnik Hannover (Üstra), který navíc najímá nezávislého přejímače s laserovým přeměřováním rozměrů.

Obě zakázky jsou dodávka tramvajového svršku „na klíč“, tedy včetně zabudovaných a vyzkoušených výhybkových systémů a vytápění výměn, prvků a skříněk blokovacích i odblokovacích kolejových obvodů a skříňky čítačů náprav.

„Vzhledem k vytížení zakázkami pro české dopravní podniky jsme byli bohužel nuceni letos vynechat pravidelné dodávky pro Berlín, ale již nyní v polovině roku nám přicházejí poptávky na březen roku příštího. Německé zakázky jsou pravidelnou částí našeho exportu a jsou pro nás mnohdy tou pravou technickou výzvou,“ komentuje Masarovič.

 


Autor: Karel Netolický

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru