Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Pražské hřbitovy budou mít nové provozní řády

Praha schválila vydání řádů veřejných pohřebišť pro hřbitovy spravované příspěvkovou organizací hl. m. Prahy Správa pražských hřbitovů. Nově vznikly ve více variantách, aby zohlednily specifika jednotlivých pohřebišť.

Hlavní město před zpracováním nového materiálu odstoupilo od vytvoření jednotného řádu závazného pro všechna veřejná pohřebiště ve správě města, a to s ohledem na rozdílnost jednotlivých pohřebišť i na doporučení Ministerstva pro místní rozvoj.

Místo toho byla naopak zvolena varianta vypracování více druhů provozních řádů, které vždy zohlední specifika a potřeby každé skupiny pohřebišť.

Řády umožnují na pohřebištích ukládat lidské pozůstatky do hrobů a hrobek, zpopelněné ostatky do uren a na vybraných pohřebištích jsou navíc k dispozici jako místo posledního odpočinku i vsypové a rozptylové louky. Řády veřejných pohřebišť také upravují válečné hroby a čestná pohřebiště nebo reflektují existenci kostnic, tedy společných hrobů pro ukládání nezpopelněných lidských ostatků. Veřejnosti jsou v neposlední řadě na některých pohřebištích k dispozici i smuteční obřadní síně.

„Nové řády pohřebišť nepřináší pro nájemce hrobových míst ani pro návštěvníky hřbitovů žádné zásadní změny. Nejvýznamnější novinkou pro správce je povinnost chránit opuštěné německé hroby a pečovat o ně. Stejně jako paní radní vyhlížím s nadějí zevrubnější aktualizaci postavenou na tezích Koncepce pražských hřbitovů,“ uvádí Martin Červený, ředitel Správy pražských hřbitovů.Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru