Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské hotely čekají přiblížení předcovidovým hodnotám v létě či na podzim
Ilustrační foto: Freeimages.com

Pražské hotely čekají přiblížení předcovidovým hodnotám v létě či na podzim

Pražští hoteliéři sledují zhruba od dubna oživení poptávky. O ubytování v hlavním městě mají stále zájem Češi a turisté z okolních zemí. Chybějí autobusové zájezdy, objednávky posílají spíše individuální klienti. Pozůstatkem pandemie koronaviru jsou přetrvávající rezervace na poslední chvíli. Hoteliéři k letošní sezoně vzhlížení s optimismem, někteří předpokládají, že by se v létě nebo na podzim mohli přiblížit výsledkům z doby před koronavirovou krizí. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými hotely.

Poptávka v Praze je podle sítě OREA Hotels & Resorts v současné době zhruba na 65 procentech předpandemického roku 2019. „V posledních týdnech sledujeme výrazné oživení poptávky u firemních skupin," uvedl ředitel obchodní strategie řetězce Jiří Fontana.

Doplnil, že v české metropoli scházejí autobusové zájezdy, u kterých návrat na původní hodnoty není podle něj v dohledné době reálný.

Fontana předpokládá, že se hotely sítě OREA postupně na čísla z roku 2019 dostanou v průběhu letní sezony. Na poptávku má podle něj vliv pomalý návrat klientů z Asie a také válka na Ukrajině. Roste ale podíl hostů z Evropy, hlavně ze sousedních států, řekl.

Zájem o ubytování v hotelech NH Prague City a NH Collection Prague podle jejich generálního ředitele Petra Nešpůrka roste, ale až na výjimky není na úrovni před koronavirovou krizí. Kvůli rusko-ukrajinského konfliktu se podle něj ještě plně neobnovily rezervace od turistických skupin ze Spojených států, Kanady, Německa, Itálie či Španělska.

„Silný nárůst poptávky jsme ale zaznamenali v segmentu konferencí a meetingů. Očekáváme, že během podzimní sezony bychom se snad již měli přibližovat výsledkům, jakých hotel dosahoval před covidem," uvedl.

Pro síť Ave Hotels byl duben z hlediska tržeb zatím nejlepším měsíce od března 2020. „Obsazeností i cenou jsme stále ještě na hony daleko od předpandemického roku 2019," řekl obchodní a marketingový ředitel společnosti Marek Čermák.

Vzhledem k rezervacím na poslední chvíli nechce předvídat vývoj poptávky na delší časový úsek. Hlavními klienty pro Ave Hotels jsou podle Čermáka Češi, Slováci a Němci, kteří nyní tvoří polovinu hostů. Na ostatní evropské trhy připadá zhruba 30 procent a pětina jsou turisté hlavně z Ameriky a Asie.

Čermák upozornil, že návštěvníci jsou náročnější než před pandemií. „Troufám si tvrdit, že v kombinaci s finančním vyčerpáním našeho sektoru a obrovským nedostatkem kvalifikovaného personálu, čelí celý trh nebývalému propadu v hodnocení kvality," uvedl. V minulosti přitom podle něj pražští hoteliéři měli ve srovnání s jinými evropskými metropolemi velmi dobré pozice.

Řetězec Czech Inn Hotels nyní eviduje vyšší tržby než před covidem. „Dosahujeme především vyšších cen než v roce 2018/2019, při stejné obsazenosti, tedy téměř 100 procent," řekl jednatel společnosti Jaroslav Svoboda. Dodal, že se vracejí hosté ze Spojených států, Asie nebo Jižní Ameriky, očekává tak úspěšnou


Autor: ČTK

EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

Téměř tři čtvrtiny sporů se zahraničními prodejci loni vyřešilo ESC

30. května 2022 v 11:40

Čeští spotřebitelé se loni dočkali výrazné pomoci od Evropského spotřebitelského centra (ESC). Jeho právníci úspěšně vyřešili 72 procent jejich sporů s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie, a to hlavně v oblasti nákupů přes internet. Nejvyšší mimosoudně...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru