dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Pražští bezdomovci letos v létě málo pijí, trápí je úžeh a úpal. Do terénu jim proto vyrazila pomoc
Ne všichni bezdomovci dodržují pitný řežim jako tento pán. Foto: archiv

Pražští bezdomovci letos v létě málo pijí, trápí je úžeh a úpal. Do terénu jim proto vyrazila pomoc

Většinou tropické počasí s vysokými teplotami letošního léta způsobuje podle sociálních pracovníků pražským bezdomovcům nemalé zdravotní problémy. Vzhledem k tomu, že nedodržují pitný režim a často se vystavují intenzivnímu slunci, projevují se u nich bolesti hlavy a malátnost kvůli úpalu či úžehu.

„Letošní léto je obzvláště teplé a slunné a lidé bez přístřeší si ani neuvědomují, jaké problémy jsou s tím spojené. Proto se jim snažíme prostřednictvím terénních pracovníků pomoci a upozornit i na případné zdravotní problémy, pokud nebudou pít dostatek tekutin a nebudou se uchylovat do stínu,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Při vysokých teplotách a nedodržování hygienických podmínek se kromě zápachu u lidí bez přístřeší vyskytují i různé kožní onemocnění. „V terénu je to velmi obtížně řešitelné, ale pokud navštíví naše zařízení, třeba na lodi Hermes, umožníme jim se umýt a v případě zdravotních problémů zařídíme odbornou pomoc,“ dodala zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová. I přes vysoké teploty tráví téměř každou noc na lodi Hermes přibližně sto lidí.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru