dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské bezdomovce trápí angíny a nachlazení, zdravotnice proto vyrazily do ulic s paraleny
Bezdomovci na lavičkách před Rudolfinem. Foto: archiv

Pražské bezdomovce trápí angíny a nachlazení, zdravotnice proto vyrazily do ulic s paraleny

Sychravé podzimní počasí se začíná u pražských lidí bez domova projevovat na jejich zdravotním stavu. Problém jim způsobují zejména nachlazení, angíny a k nim se připojují i virózy.

„Snažíme se jim pomáhat prostřednictvím terénních pracovníků, s nimiž mezi bezdomovce vyráží i zdravotní sestra. Při zjištění potíží jsou jim podávány běžné léky jako paralen či panadol,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Při zjištění komplikovanějších případů, u kterých se kromě nachlazení, angíny nebo virózy projevují například horečky, je pro tyto lidi zajištěno další ošetření.

„Je jim zprostředkována návštěva azylového domu s ošetřovatelskou službou, kde je nemocnému na dobu nezbytně nutnou poskytnuta zdravotní péče a lůžko, aby se mohl v teple vypotit," upřesnila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

Snižující se venkovní teploty se projevují také v postupně narůstajícím počtu návštěv sociálních zařízení. Na lodi Hermes tráví noc kolem sto klientů. „Větší nárůst klientely očekáváme zejména s příchodem nočních mrazíků a chladnějšího počasí,“ dodala Tomešová.


Další články
Nahoru