dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražské bezdomovce trápí alergie. Chystají se na práci v Anglii, a proto projdou školením
Bezdomovec, který možná na lavičce nabírá sílu na práci v Anglii. Foto: archiv

Pražské bezdomovce trápí alergie. Chystají se na práci v Anglii, a proto projdou školením

Chladnější letní počasí s častými dešťovými přeháňkami způsobuje bezdomovcům v hlavním městě Praze řadu komplikací. Přestože by se mohlo zdát, že právě kvůli nepříliš vlídnému počasí to budou různé virózy a nachlazení, jsou to ve větší míře zejména pilové alergie.

„Pokud se na nás se zdravotními problémy lidi bez domova obrátí, snažíme se jim pomoci klasickými postupy. Při bouřlivější reakci je pak odkazujeme na odborné ošetření k lékaři,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Vzhledem k výkyvům počasí je mezi lidmi bez domova i zvýšený zájem o loď Hermes. V průměru na ní tráví noc přes 120 bezdomovců. Je to i tím, že zatím se nerozjely naplno také sezónní práce, do kterých se bezdomovci často zapojují. Zatím se nejčastěji uplatňují při pomocných pracích ve stavebnictví.

Stále častěji se mezi bezdomovci mluví o zahraničních příležitostech. „Největší zájem je stále o pomocné stavební či úklidové práce v Anglii. Proto v průběhu června připravujeme setkání, na kterém by jim odborníci v oblasti zaměstnávání v zahraničí popsali, na co si mají dát pozor a jaká mají práva,“ dodala zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Ludmila Tomešová.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru