Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské arcibiskupství koupilo od developera 57 nájemních bytů za stovky milionů korun
Vizualizace projektu U Šárky. Zdroj: Finep

Pražské arcibiskupství koupilo od developera 57 nájemních bytů za stovky milionů korun

Platforma XPlace provozovaná pražským arcibiskupstvím koupila od developerské společnosti Finep 57 nájemních bytů v projektu U Šárky v Praze 6. Hodnota transakce se pohybovala ve stovkám milionů korun. Společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě. Minulý týden XPlace ohlásil, že od Penta Real Estate koupí 54 nájemních bytů v sousedství přírodního parku Vidoule a nové městské čtvrti Waltrovka za nižší stovky milionů korun. Katolická církev po restitucích hledá způsoby, jak si zajistit vlastní financování.  

„My jsme nabídli zkušenosti a expertízu s přípravou domů a bytů určených pro nájemní bydlení. Velmi rádi teď budeme prohlubovat naše znalosti a zkušenosti s budováním místních komunit, což je oblast, která je Arcibiskupství pražskému i nám blízká,“ řekl Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti Finep.

Pětipodlažní objekt se nachází v projektu U Šárky na Praze 6. Kromě 57 bytových jednotek nabídne také 60 parkovacích stání. První obyvatelé by se do domu mohli nastěhovat již počátkem roku 2026. Hodnota transakce je v řádu stovek milionů korun.

„Nájemní bydlení je pro naši budoucnost jedním z klíčových ekonomických pilířů. Klademe velký důraz na lokalitu, kvalitu stavby, dostupnost škol a služeb v okolí, dopravní síť a v neposlední řadě je pro nás důležitý i partner, se kterým se rozhodneme další nájemní byty pro naši značku stavět. Finep se svým projektem U Šárky výborně splnil naši představu o nabídce domova pro rodiny s dětmi. Větší byty poblíž bohaté občanské vybavenosti a v blízkosti přírodního parku Divoká Šárka, jistě osloví řadu rodin,“ uvedla Linda Dolečková, ekonomka Arcibiskupství pražského. 

„Vnímáme 57 bytů pro rodiny v projektu U Šárky jako začátek dlouhodobé spolupráce, která zahrnuje také podporu společnosti Finep sociálním aktivitám, kterým se Arcibiskupství pražské věnuje a se kterými souzníme. Ostatně i my sami se dlouhodobě aktivně věnujeme podpoře ohrožených dětí a pěstounské péči v České republice,“ doplnil Pardubický.

Byty vlastněné platformou XPlace by měly sloužit ke komerčním účelům. Církev dříve ČTK sdělila, že zisk z pronájmů bytů je určen kompletně na podporu hlavní činnosti Arcibiskupství pražského, tedy duchovní službu, podporu církevního školství nebo alespoň základní údržbu kostelů a také na podporu farností. Portfolio XPlace tak nebude nabízet sociální bydlení, to zajišťují charity.


Autor: puc

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

Dnes v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Včera v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Včera v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

11. července 2024 ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

11. července 2024 v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

11. července 2024 v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru