Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské arcibiskupství koupilo od developera 57 nájemních bytů za stovky milionů korun
Vizualizace projektu U Šárky. Zdroj: Finep

Pražské arcibiskupství koupilo od developera 57 nájemních bytů za stovky milionů korun

Platforma XPlace provozovaná pražským arcibiskupstvím koupila od developerské společnosti Finep 57 nájemních bytů v projektu U Šárky v Praze 6. Hodnota transakce se pohybovala ve stovkám milionů korun. Společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě. Minulý týden XPlace ohlásil, že od Penta Real Estate koupí 54 nájemních bytů v sousedství přírodního parku Vidoule a nové městské čtvrti Waltrovka za nižší stovky milionů korun. Katolická církev po restitucích hledá způsoby, jak si zajistit vlastní financování.  

„My jsme nabídli zkušenosti a expertízu s přípravou domů a bytů určených pro nájemní bydlení. Velmi rádi teď budeme prohlubovat naše znalosti a zkušenosti s budováním místních komunit, což je oblast, která je Arcibiskupství pražskému i nám blízká,“ řekl Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti Finep.

Pětipodlažní objekt se nachází v projektu U Šárky na Praze 6. Kromě 57 bytových jednotek nabídne také 60 parkovacích stání. První obyvatelé by se do domu mohli nastěhovat již počátkem roku 2026. Hodnota transakce je v řádu stovek milionů korun.

„Nájemní bydlení je pro naši budoucnost jedním z klíčových ekonomických pilířů. Klademe velký důraz na lokalitu, kvalitu stavby, dostupnost škol a služeb v okolí, dopravní síť a v neposlední řadě je pro nás důležitý i partner, se kterým se rozhodneme další nájemní byty pro naši značku stavět. Finep se svým projektem U Šárky výborně splnil naši představu o nabídce domova pro rodiny s dětmi. Větší byty poblíž bohaté občanské vybavenosti a v blízkosti přírodního parku Divoká Šárka, jistě osloví řadu rodin,“ uvedla Linda Dolečková, ekonomka Arcibiskupství pražského. 

„Vnímáme 57 bytů pro rodiny v projektu U Šárky jako začátek dlouhodobé spolupráce, která zahrnuje také podporu společnosti Finep sociálním aktivitám, kterým se Arcibiskupství pražské věnuje a se kterými souzníme. Ostatně i my sami se dlouhodobě aktivně věnujeme podpoře ohrožených dětí a pěstounské péči v České republice,“ doplnil Pardubický.

Byty vlastněné platformou XPlace by měly sloužit ke komerčním účelům. Církev dříve ČTK sdělila, že zisk z pronájmů bytů je určen kompletně na podporu hlavní činnosti Arcibiskupství pražského, tedy duchovní službu, podporu církevního školství nebo alespoň základní údržbu kostelů a také na podporu farností. Portfolio XPlace tak nebude nabízet sociální bydlení, to zajišťují charity.


Autor: puc

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru