Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské ANO povede dál Prokop, z hnutí odešel dosavadní místopředseda Ryvola
Ondřej Prokop během jednání pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Pražské ANO povede dál Prokop, z hnutí odešel dosavadní místopředseda Ryvola

Pražská organizace hnutí ANO si na svém čtvrtečním sněmu zvolila vedení. Jejím předsedou se opět stal pražský zastupitel a předseda kontrolního výboru pražského zastupitelstva Ondřej Prokop, který ve volbě neměl protikandidáta. V tajné volbě získal 64 hlasů z celkem přítomných 73.

Členská základna si dále do svého čela zvolila Martina Benkoviče, který se z pozice řadového místopředsedy, kterou zastával doteď, stal 1. místopředsedou. Benkovič působí ve vedení Prahy 17. Dalšími zvolenými členy vedení se stali starosta Prahy 18 Zdeněk Kučera, zastupitelka Prahy 2 Renáta Kašická a místostarostka Prahy 12 Lenka Vedralová.

„Hnutí ANO nejenže Prahu umí, ale umíme ji jako jedni z nejlepších. Důvod je jednoduchý: billboardové ,makáme´ není pouze prázdným heslem, ale každodenní realitou našich členů, kteří už v městských částech odvedli neuvěřitelný kus práce,“ uvedl v reakci na zvolení Ondřej Prokop. 

Pražský předseda chce po vzoru celostátního vedení chce nově ustavit stínovou vládu, která bude každý měsíc přinášet vlastní návrhy v oblasti pražské dopravy, sociálních věcí, školství a dalších témat, která trápí Pražany. „Mrzí mě, že současná ,spící´ rada aktuální problémy města neřeší,“ podotkl. 

Další novinkou by podle něj měla být ideová konference, kterou chce vedení letos v Praze uspořádat. V neposlední řadě hodlá dát také prostor myšlenkám a aktivitě mladých.

„V Praze má Mladé ANO 32 členů, v republice 111, takže celkem jde minimálně o 140 mladých lidí, kteří mohou ANO v Praze ideově obohatit. Byla by škoda toho nevyužít,“ uzavřel Prokop.

Na čtvrtečním sněmu opustil hnutí radní Prahy 1 a dnes již bývalý místopředseda pražského ANO Vojtěch Ryvola. Podle jeho vyjádření pro server Seznam Zprávy se tak stalo kvůli nespokojenosti uvnitř pražského ANO, kdy podle něj nastala „privatizace hnutí".

„Jakékoliv rozhodování je v rukou malé uzavřené skupinky lidí a řadoví členové jsou dobří tak na roznášení letáků při volbách,“ citoval Ryvolu server. Ryvola zůstává v radě Prahy 1, kde je ANO spolu s nezávislými kandidáty v koalici pod názvem Naše Praha 1.


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru