Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské ANO chce na radnici Prahy 2 zpět post radního, o který přišlo
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Pražské ANO chce na radnici Prahy 2 zpět post radního, o který přišlo

Pražské ANO bude chtít na radnici Prahy 2 získat zpět pozici radního, o kterou v pondělí přišlo. Pokud se nepodaří jej zvolit, hnutí vypoví koaliční smlouvu a odejde do opozice. Shodlo se na tom krajské předsednictvo. ČTK to dnes sdělil předseda pražského ANO Ondřej Prokop. Na pondělním zasedání zastupitelů druhé městské části rezignovala radní Jitka Urbánková (ANO). Důvod neuvedla. ANO poté navrhlo do rady zastupitelku Renátu Kašickou (ANO), zastupitelé ji ale nezvolili. V Praze 2 se na koalici domluvily Společně pro Prahu 2 (ODS a TOP 09) a ANO, kteří mají v pětatřicetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu 18 hlasů.

„Kvůli odstoupení se v úterý večer sešlo pražské předsednictvo ANO. „Je pro mě naprosto nepřijatelné, že jsem jako krajský předseda nebyl o celé věci včas informován. Výměna radních musí být vždy důkladně vysvětlená nejen koaličním partnerům a občanům, ale i členům našeho hnutí, což se v tomto případě nestalo,“ řekl Prokop.

Předseda zastupitelů ANO v Praze 2 Petr Novotný na pondělním jednání zastupitelů navrhl zvolit do rady zastupitelku Kašickou (ANO). Tu ale v tajné volbě podpořilo pouze 17 z 35 zastupitelů a nebyla zvolena. Podle Prokopa tak není jasné, kdo z koaličních zastupitelů Kašickou nepodpořil.

„Na krajském předsednictvu jsem požadoval vysvětlení situace a následně se předsednictvo jednomyslně shodlo, že pokud se na dalším jednání zastupitelstva městské části Prahy 2 nepodaří zvolit chybějícího radního, který podle koaliční smlouvy náleží ANO, hnutí vypoví koaliční smlouvu a odejde do opozice,“ uvedl Prokop.

Vedení pražského ANO v úterý večer zároveň rozhodlo, že pokud by mělo dojít ke změnám v kterémkoliv vedení radnice, kde je ANO v koalici, nejprve ji musí projednat krajské předsednictvo.

Komunální volby v Praze 2 vyhrála před dvěma roky koalice Společně (ODS a TOP 09) a druhá skončila Praha 2 Sobě. Praha 2 zahrnuje část centra a širšího centra města a tvoří ji katastry Vyšehradu a části Nového Města, Nuslí a Vinohrad.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru