dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská zoo připravila speciální program k medvědím oslavám
Mezinárodní den ledních medvědů připomíná, že i tato šelma se dostala na seznam ohrožených druhů. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha.

Pražská zoo připravila speciální program k medvědím oslavám

Pražská zoologická zahrada se v pátek připojí k oslavám Mezinárodního dne ledních medvědů. Návštěvníky tak čeká speciální program komentovaných setkání, na kterých uslyší nejen zajímavosti ze života těchto krásných šelem, ale i to, proč dnes patří mezi nejohroženější zvířata na Zemi.

Komentovaná setkání budou v pražské zoo probíhat v pátek každou celou hodinu. Návštěvníci se mohou těšit na perličky ze života pražského medvědího tria a také se podívat, jakou speciální svačinu oslavenci dostanou. Zároveň zjistí, proč je dnes ohrožena arktická domovina medvědích šelem a jak se mohou do ochrany ledních medvědů sami zapojit.

Medvěd lední patří k nejohroženějším druhům na Zemi. Na světě jich dnes žije asi pětadvacet tisíc. Podle amerického geologického průzkumu hrozí, že kvůli ubývání ledu mohou do padesáti let vymřít až dvě třetiny světové populace ledních medvědů.

Čtěte také: Pražská medvědice Polárka dala jméno zmrzlině, znáte ji z mraženého ovoce a zeleniny


Další články
Nahoru