dnes
Sobota - skorojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
3°C
Pražská zoo poprvé chová nejmenší antilopy světa
Dikdici Kirkovi patří mezi nejmenší antilopy světa. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražská zoo poprvé chová nejmenší antilopy světa

Novým druhem, chovaným v Zoo Praha poprvé v její historii, jsou dikdici Kirkovi, kteří patří mezi nejmenší antilopy světa. Dva mladí samečkové Elvis a Dax jsou nově umístěni v expozici hrabáče kapského Draca. Návštěvníci mohou vidět trojici zvířat v Africkém domě.

Na délku mají dikdici kolem 50 – 70 cm, jejich váha se pohybuje od tří do sedmi kilogramů. Elvis přijel z Wroclavi, Dax ze zoo v Lipsku. Samci byli prvních čtrnáct dnů po příjezdu v zázemí zoo, kde byli také spojeni, a až poté převezeni do Afrického domu.

Diktici jsou velmi plaší, zoo proto na zahájení chovu vybrala samečky se zkušenostmi s vnitřními expozicemi a se soužitím s jinými druhy zvířat. Soužití
se samcem hrabáče kapského Dracem probíhá nad očekávání dobře. Dikdici si hrabáčův výběh velmi oblíbili a na první pohled ho hezky oživili.

V Česku je možné dikdiky spatřit ještě v Zoo ve Dvoře Králové nad Labem, na Slovensku je chová Zoo Bojnice. Volně žijí v buších ve východní Africe, v severní Namibii a jihozápadní Angole. Živí se listy i trávou.


Další články
Nahoru