Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražská zoo pokřtila mládě hrabáče, pětiměsíční samička dostala jméno Farisa
Farisa na snímku s matkou Kvídou, jejíž je Farisa už čtvrté úspěšně odchované mládě. Foto Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražská zoo pokřtila mládě hrabáče, pětiměsíční samička dostala jméno Farisa

V Zoo Praha během sobotního setkání sponzorů a přátel zoo proběhly také křtiny malého hrabáče. Pětiměsíční samička dostala od kmotra, herce Miroslava Táborského, jméno Farisa. Informoval o tom mluvčí zahrady Filip Mašek.

O jméně malé samičky rozhodovali čtenáři portálu iDNES.cz, kteří vybrali africké jméno Farisa, tedy v překladu „ta, co nosí štěstí“. Samotného křtu v pavilonu Africký dům se ujal herec Miroslav Táborský.

„Já měl vždy slabost pro ošklivá káčátka. Už před lety jsem si hrabáče oblíbil, protože mi po boku vysokých žiraf přišli přehlížení. Když jsem je pak jednou tady v pražské zoo viděl, jak s ohromnou chutí pojídají moučné červy, doslova jsem si je s rodinou zamiloval. Je mi velkou ctí, že jsem mohl pokřtít čtvrté mládě známé samičky Kvídy,“ uvedl.

Farisa se narodila letos 26. července. „Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let,“ sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.


Autor: Jan Puci

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru