Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražská zoo pokřtila mládě hrabáče, pětiměsíční samička dostala jméno Farisa
Farisa na snímku s matkou Kvídou, jejíž je Farisa už čtvrté úspěšně odchované mládě. Foto Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražská zoo pokřtila mládě hrabáče, pětiměsíční samička dostala jméno Farisa

V Zoo Praha během sobotního setkání sponzorů a přátel zoo proběhly také křtiny malého hrabáče. Pětiměsíční samička dostala od kmotra, herce Miroslava Táborského, jméno Farisa. Informoval o tom mluvčí zahrady Filip Mašek.

O jméně malé samičky rozhodovali čtenáři portálu iDNES.cz, kteří vybrali africké jméno Farisa, tedy v překladu „ta, co nosí štěstí“. Samotného křtu v pavilonu Africký dům se ujal herec Miroslav Táborský.

„Já měl vždy slabost pro ošklivá káčátka. Už před lety jsem si hrabáče oblíbil, protože mi po boku vysokých žiraf přišli přehlížení. Když jsem je pak jednou tady v pražské zoo viděl, jak s ohromnou chutí pojídají moučné červy, doslova jsem si je s rodinou zamiloval. Je mi velkou ctí, že jsem mohl pokřtít čtvrté mládě známé samičky Kvídy,“ uvedl.

Farisa se narodila letos 26. července. „Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let,“ sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.


Autor: Jan Puci

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Další články
Nahoru