Dnes Úterý - mlha 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je 8500 lidí.

Denní povolenou kapacitu určilo Ministerstvo zdravotnictví ČR svým opatřením, že počet návštěvníků zoo je omezen na 150 lidí na hektar v jednom dni. V Praze to tak vychází na 8500 lidí za den. 

Vedení pražské zahrady i metropole chce dosáhnout zvýšení, nebo nejlépe zrušení tohoto limitu, protože prý nedává smysl a neomezuje okamžitou obsazenost. Od pondělí 25. května je zpřístupněn celý areál Zoo Praha včetně vnitřních expozic, pavilonů a restaurací. 


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru