dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Pražská politika

Pražská zastupitelka napadla Babiše: Opisuje, ale ne správně

„Vítáme, že Andrej Babiš opisuje z programu ODS a chce snížit DPH v restauracích na 15 %. Jak už to tak ale bývá, kopie není lepší než originál. ODS ve svém programu dlouhodobě navrhuje jednotnou sazbu DPH 15 % pro všechny a bez výjimek. Dnes představený plán ministra financí jde sice správným směrem, ale jedná se pouze o nahodilost a nikoliv o systémové řešení,“ sdělila v tiskovém prohlášení pražská zastupitelka a radní Prahy 2 Aleksandra Udženija (ODS).

„Do daňového systému bude pouze vnesena nová výjimka pro restauratéry, kteří budou muset účtovat různé sazby za alkoholické nápoje a ostatní položky v nabídce. Není spravedlivé, aby jednotlivé podnikatelské subjekty platily různé sazby DPH. Místo toho chceme jednu sazbu 15 % pro všechny stejnou, aby došlo ke zjednodušení daňového systému,“ dodala.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru